Konto Premium

Duchy w Wenecji cały film

Konto Premium

Fabuła filmu “Duchy w Wenecji”

Akcja filmu rozgrywa się tuż po zakończeniu II wojny światowej w Wenecji w wigilię Wszystkich Świętych. Herkules Poirot, spędzający dobrowolnie emeryturę w najwspanialszym mieście świata, bierze udział w seansie spirytystycznym odbywającym się w popadającym w ruinę pałacu. Kiedy jeden z uczestników spotkania zostaje zamordowany, detektyw będzie zmuszony rozwiązać zagadkę jego śmierci, zagłębiając się w świat cieni i tajemnic nawiedzonej posiadłości. Poirot odkrywa, że pałac jest miejscem, gdzie duchy przeszłości powracają, by mścić się na swoich oprawcach. Detektyw musi zmierzyć się nie tylko z ludzkim mordercą, ale także z nadprzyrodzonymi siłami, które chcą go powstrzymać przed odkryciem prawdy. Podczas swojego śledztwa Poirot odkrywa mroczne sekrety mieszkańców Wenecji oraz ich powiązania z przeszłością. Czy uda mu się rozwiązać zagadkę morderstwa i uwolnić duchy nawiedzonego pałacu? Film “Duchy w Wenecji” to pełen tajemnic i napięcia thriller, który przenosi widza w mroczny świat zbrodni i nadprzyrodzonych zjawisk.

Obsada aktorska w filmie „Duchy w Wenecji”

Aktorzy:

 • Kenneth Branagh jako Ariadne Oliver
 • Kelly Reilly jako Rowena Drake
 • Jamie Dornan jako Dr Leslie Ferrier
 • Riccardo Scamarcio jako Vitale Portfoglio
 • Kyle Allen jako Maxime Gerard
 • Camille Cottin jako Olga Seminoff
 • Michelle Yeoh jako Pani Reynolds
 • Emma Laird jako Desdemona Holland

Ciekawe informacje o „Duchy w Wenecji”

 • Scenariusz jest inspirowany powieścią “Hallowe’en Party” z 1969 roku autorstwa Dame Agathy Christie, jednak akcja została przeniesiona z Wielkiej Brytanii do Wenecji we Włoszech. Jest to pierwszy raz, kiedy ta historia zostaje zaadaptowana na potrzeby filmu fabularnego.
 • Jamie Dornan i Jude Hill wcześniej wystąpili pod reżyserią Sir Kennetha Branagha w filmie “Belfast” (2021). W tym filmie postać Hilla otwiera prezenty bożonarodzeniowe, z których jeden to egzemplarz książki “Hallowe’en Party”, która jest oryginalnym tytułem tego nowego projektu.
 • Michelle Yeoh zrezygnowała z udziału w filmie “The Electric State” (2024), aby zagrać w tym filmie.
 • Książka, na podstawie której powstał ten film, “Hallowe’en Party” autorstwa Dame Agathy Christie, jest dedykowana komediowemu pisarzowi i satyrykowi oraz twórcy serii “Jeeves i Wooster”, P.G. Wodehouse’owi.
 • To będzie pierwsza część serii filmowej o Poirocie, w której główną rolę gra, reżyseruje i produkuje Sir Kenneth Branagh, będąca oryginalną adaptacją literacką dzieła Dame Agathy Christie, a nie remakem wcześniejszego obrazu z udziałem Poirota. Jednak wcześniej została ona zaadaptowana na potrzeby telewizji jako część 12. serii “Poirot” (1989), gdzie w rolę Poirota wcielił się David Suchet.

Podsumowanie

Film “Duchy w Wenecji” otrzymał oceny 6,6 na Filmwebie. Te oceny sugerują, że film może być interesujący dla osób lubiących kryminalne historie i tajemnice. Jednakże, ze względu na średnią ocenę, może nie spełnić oczekiwań bardziej wymagających widzów.

Dla osób, które cenią sobie atmosferę tajemniczości i intrygi, “Duchy w Wenecji” może być ciekawym wyborem. Film ten prawdopodobnie oferuje zagadki do rozwiązania oraz napięcie emocjonalne. Jednakże, dla tych, którzy preferują bardziej dynamiczne i akcji pełne produkcje, “Duchy w Wenecji” może okazać się zbyt powolny i niezadowalający.

Podsumowując, jeśli jesteś fanem kryminalnych historii i lubisz filmy o tajemnicach, warto dać szansę “Duchom w Wenecji”. Jednakże, jeśli oczekujesz czegoś bardziej ekscytującego i pełnego akcji, ten film może Cię nie zainteresować.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo