Konto Premium

Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę cały film

Konto Premium

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb – cały film

„Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb” to klasyczna czarna komedia z 1964 roku, wyreżyserowana przez Stanleya Kubricka. Film opowiada historię grupy wojskowych, którzy planują nuklearną apokalipsę. Film dzięki swojemu tematowi i wykonaniu na stałe zapisał się w historii kina.

Fabuła filmu opiera się na politycznym zamieszaniu, które zostaje wywołane przez dwóch psychopatycznych generałów: komandora amerykańskich sił zbrojnych Jacka D. Rippera i szefa sztabu „Bucka” Turgidsona, którzy szykują spisek, którego celem ma być atak nuklearny na strategiczne cele Rosjan. Na tle tego intrygującego spisku pojawia się postać tytułowego Dr. Strangelove, szalonego naukowca, który snuje przedziwne teorie dotyczące przyszłości rodzaju ludzkiego.

W rolę głównego bohatera wcielił się Peter Sellers, który wystąpił również w dwóch innych rolach – jako prezydent Stanów Zjednoczonych i jako generał Mandrake. Aktor zagrał także postać Dr. Strangelove’a, przykutego do wózka inwalidzkiego naukowca. W obsadzie filmu znaleźli się także Sterling Hayden oraz George C. Scott.

„Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb” jest filmem, który na trwałe zapisał się w historii kina. Dzięki swojemu tematowi, niezwykłej atmosferze i doskonałej obsadzie, zyskał sobie uznanie widzów na całym świecie. Film zdobył także wiele nagród, w tym nominacje do Oscara i Złotego Globu.

Jeśli jesteś fanem klasycznych komedii i filmów z historią, „Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb” to produkcja, którą musisz zobaczyć. Warto poświęcić czas na obejrzenie tego filmu, który na stałe zapisał się w historii kina i pozostaje niezapomnianym dziełem sztuki filmowej.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo