Konto Premium

Dick Johnson nie żyje cały film

Konto Premium

Dick Johnson nie żyje

Dick Johnson jest prawdopodobnie najbardziej kochanym dziadkiem w Nowym Jorku. Jednak emerytowany psychiatra ma 86 lat, a jego życie nieuchronnie zbliża się ku końcowi. Aby pomóc mu przygotować się na tę ostateczną konfrontację, jego córka – nagradzana dokumentalistka Kirsten Johnson (“Cameraperson”) – opracowuje pomysłowy eksperyment: aby uczcić życie doktora Johnsona, raz po raz uśmierca go na ekranie. Wykorzystując magię kina i rodzinne zamiłowanie do czarnego humoru, ojciec i córka razem stawiają czoła temu, co czeka nas wszystkich. Film opowiada o ich wspólnych przygotowaniach do śmierci Dicka Johnsona oraz o ich relacji jako ojca i córki. Przeplatając rzeczywistość z fikcją, tworzą unikalne i poruszające dzieło, które skłania do refleksji nad przemijaniem i znaczeniem życia.

Obsada aktorska w filmie „Dick Johnson nie żyje”

Aktorzy:

 • Kirsten Johnson – reżyserka
 • Nels Bangerter – scenarzysta
 • Kirsten Johnson – scenarzystka
 • Kirsten Johnson – operatorka
 • Katy Chevigny – producentka
 • Maureen A. Ryan – producentka
 • Megan Ellison – producentka
 • Marilyn Ness – producentka
 • Sarah Seulki Oh – producentka

Gdzie obejrzeć cały film Dick Johnson nie żyje online

Film można obejrzeć na platformie VOD Netflix. Netflix to jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych na świecie, oferujący szeroki wybór filmów, seriali, dokumentów i programów telewizyjnych. Serwis działa na zasadzie subskrypcji, co oznacza, że użytkownicy płacą miesięczną opłatę za dostęp do całej biblioteki treści. Netflix produkuje również własne oryginalne filmy i seriale, które zdobywają wiele nagród i cieszą się dużą popularnością. Serwis oferuje personalizowane rekomendacje na podstawie preferencji użytkowników oraz umożliwia oglądanie treści w wysokiej jakości i bez reklam.

Ciekawe informacje o „Dick Johnson nie żyje”

 • Film zawiera zdjęcia rodziny Johnsonów oraz domowe filmy, w tym również zdjęcia żony Richarda Johnsona, która zmarła na chorobę Alzheimera w 2007 roku.
 • Brat Kirsten Johnson pomagał również filmując ich ojca, gdy był obecny.
 • Scena w filmie, w której ojciec Kirsten Johnson dostaje resuscytację w tyle karetki, była całkowicie zainscenizowana.
 • Kiedy Dick Johnson idzie do nieba, siada przy stole. Obok niego, od lewej do prawej, są Bruce Lee, Frederick Douglass, Buster Keaton (i małpa), Frida Kahlo, Dick Johnson (on sam), Farrah Fawcett, Billie Holiday i Sigmund Freud.
 • Na stronie agregatora recenzji Rotten Tomatoes film ma ocenę aprobaty 100% na podstawie 75 recenzji.

Podsumowanie

Film “Dick Johnson nie żyje” otrzymał różne oceny na popularnych stronach takich jak Filmweb, IMDb i TMDb. Na Filmwebie otrzymał ocenę 7,0, na IMDb 7,4, a na TMDb 7,3.

Opierając się na tych ocenach, można stwierdzić, że film może przypaść do gustu osobom lubiącym dokumentalne produkcje. Osoby zainteresowane refleksyjnymi historiami, które poruszają ważne tematy życiowe mogą być zainteresowane tym filmem.

Jednakże dla osób oczekujących dynamicznej akcji i wciągającej fabuły, “Dick Johnson nie żyje” może okazać się mniej interesujący. Film ten skupia się na innych aspektach niż typowe produkcje fabularne, więc dla fanów tego gatunku może być mniej atrakcyjny.

Podsumowując, jeśli jesteś fanem dokumentalnych filmów poruszających ważne tematy życiowe, “Dick Johnson nie żyje” może być dla Ciebie interesujący. Jednakże jeśli preferujesz filmy z intensywną akcją i wciągającą fabułą, ten film może Cię nie zainteresować.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo