Konto Premium

Deszczowa piosenka cały film

Konto Premium

„Deszczowa piosenka” – kultowy musical z Gene’em Kellym w roli głównej

Wprowadzenie

„Deszczowa piosenka” to amerykański musical z 1952 roku, w reżyserii Stanleya Donena i Gene’a Kelly’ego. Ten klasyczny film jest uznawany za jeden z najlepszych musicali w historii kina i przyczynił się do popularyzacji gatunku.

Fabuła

Akcja filmu rozgrywa się w Hollywood, w okresie, gdy powstawały pierwsze filmy dźwiękowe. Głównymi bohaterami są Don Lockwood (Gene Kelly) i Lina Lamont (Jean Hagen), którzy są gwiazdami kina niemego. Kiedy jednak pojawiają się pierwsze filmy dźwiękowe, Lina okazuje się mieć okropny głos. Lockwood spotyka wtedy wokalistkę Kathy Selden (Debbie Reynolds), która ma piękny głos i postanawia zrobić z niej dublerkę Liny.

Cechy filmu

„Deszczowa piosenka” to klasyczny musical, który wyróżnia się nie tylko pięknymi piosenkami i tańcami, ale także niezwykłą scenografią oraz świetnymi kreacjami aktorskimi. Film został uhonorowany nagrodą Oscar za najlepsze adaptowane piosenki.

Podsumowanie

„Deszczowa piosenka” to kultowy musical, który zachwycał widzów na całym świecie. Ten niezwykły film to nie tylko historia o miłości i marzeniach, ale także niezapomniane piosenki i taneczne widowiska. Dzięki niezwykłym kreacjom aktorskim, „Deszczowa piosenka” to film, który zawsze będzie stanowił ważny element w historii kina. Jeśli chcesz zobaczyć ten klasyczny musical, cały film możesz obejrzeć na platformie VOD.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo