Konto Premium

Dawno temu w Ameryce cały film

Konto Premium

„Dawno temu w Ameryce” – klasyczny film kryminalny

„Dawno temu w Ameryce” to amerykański kryminał z 1984 roku, wyreżyserowany przez Sergio Leone. Film skupia się na historii dwóch przyjaciół, Davida i Maxa, którzy razem dorastali w żydowskim getcie w Nowym Jorku. Razem z kompanami tworzą gang, który później staje się jednym z najpotężniejszych i najniebezpieczniejszych gangów w mieście.

Fabuła filmu

Akcja filmu rozgrywa się w latach 20. i 30. XX wieku. David i Max, byli członkami gangu młodzieżowego i żyli z drobnych oszustw. Po latach przyjaciele kierują własną grupą przestępczą, która ma wspólne fundusze, nad którymi pieczę sprawuje ich kompan, Moe.

Gang robi wielkie pieniądze na nielegalnym handlu alkoholem. Wraz z nadejściem końca prohibicji w 1933 roku, gang przeżywa kryzys finansowy. Zgrana niegdyś paczka powoli się rozpada.

Odbiór filmu

Film „Dawno temu w Ameryce” jest uznawany za klasyczny przykład gatunku kryminału. Został bardzo dobrze odebrany przez krytyków filmowych oraz publiczność. Zdobył nominację do Oscara w kategorii najlepszy scenariusz oryginalny.

Warto nadmienić, że film trwa ponad trzy godziny, co może być problematyczne dla niektórych widzów. Niemniej jednak, „Dawno temu w Ameryce” to klasyczny przykład kina gangsterskiego, który warto obejrzeć.

„Dawno temu w Ameryce” – gdzie obejrzeć cały film?

Jeśli jesteś zainteresowany obejrzeniem filmu „Dawno temu w Ameryce”, to warto skorzystać z platformy VOD, takiej jak np. Netflix, Amazon Prime Video, czy HBO GO. Wszystkie te platformy oferują możliwość wypożyczenia lub zakupienia filmu, co pozwoli Ci na oglądanie go w dowolnym czasie.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo