Konto Premium

Czas krwawego księżyca cały film

Konto Premium

Czas krwawego księżyca

Film “Czas krwawego księżyca” opowiada historię członków plemienia Osage w Stanach Zjednoczonych, którzy zostają zamordowani w tajemniczych okolicznościach w latach 20. XX wieku. To wydarzenie wywołuje ogromne śledztwo Federalnego Biura Śledczego (F.B.I.), w którym zaangażowany jest J. Edgar Hoover.

Obsada aktorska w filmie „Czas krwawego księżyca”

Aktorzy:

 • Leonardo DiCaprio jako Ernest Burkhart
 • Robert De Niro jako William Hale
 • Lily Gladstone jako Mollie Burkhart
 • Jesse Plemons jako Tom White
 • Tantoo Cardinal jako Lizzie Q
 • John Lithgow jako Prokurator Leaward
 • Brendan Fraser jako W.S. Hamilton
 • Cara Jade Myers jako Anna Kyle Brown
 • Janae Collins jako Rita Smith

Ciekawe informacje o „Czas krwawego księżyca”

 • Scenarzysta Eric Roth oświadczył, że Leonardo DiCaprio nalegał na przepisanie jego pierwotnego scenariusza. W oryginalnym skrypcie przed produkcją DiCaprio miał zagrać Toma White’a, bohaterskiego agenta FBI, który podróżował do Osage Nation i rozwiązywał serię morderstw. Ten pierwotny scenariusz bardziej przypominał thriller detektywistyczny. Jednak DiCaprio poprosił o przepisanie scenariusza, aby zagrać Ernesta Burkharta, siostrzeńca nikczemnego zabójcy granego przez Roberta De Niro, który jest rozdarty między miłością a intrygami swojego wuja. Paramount uznało, że przepisanie scenariusza zmieniło film z komercyjnego thrillera akcji w nastrojowy dramat psychologiczny. W rezultacie Paramount upoważniło DiCaprio do szukania producenta dla projektu, a film został wykupiony przez Apple Studios.
 • To będzie siódma współpraca między Martinem Scorsese a Leonardo DiCaprio i jednocześnie jedenasta współpraca między Scorsese a Robertem De Niro, jeśli uwzględnić krótkometrażowy film The Audition (2015). To również czwarty raz, kiedy De Niro i DiCaprio występują razem w filmie (krótkim lub pełnometrażowym). Jednak jest to pierwszy raz, kiedy Scorsese, De Niro i DiCaprio współpracują razem przy pełnometrażowym filmie.
 • Jest to pierwsza współpraca Johna Lithgowa z Martinem Scorsese i spełnienie priorytetowego celu z listy życzeń, który Lithgow z niecierpliwością rozważał przez lata. Lithgow został zaproszony pod koniec 5-miesięcznego zdjęcia, aby przez dwa tygodnie kręcić w Pawhuska, Oklahoma. Powiedział, że chętnie zająłby się stołem Craft Service tylko po to, aby być w gronie aktorów Scorsese.
 • Od 2017 roku krążyły plotki, że Robert De Niro będzie jednym z głównych bohaterów tego projektu, aż do momentu, gdy Martin Scorsese potwierdził na Instagramie 29 lipca 2019 roku, że De Niro zagra Williama Hale’a w filmie.
 • Robert De Niro po raz pierwszy przedstawił Martina Scorsese Leonardo DiCaprio po współpracy z nim przy filmie “Chłopięcy świat” (1993) i był pod wrażeniem jego talentu. Scorsese przypomniał sobie o tym lata później podczas obsady do filmu “Gangi Nowego Jorku” (2002) i rozpoczęła się ich długa współpraca z DiCaprio.

Podsumowanie

Film “Czas krwawego księżyca” otrzymał ocenę 7,5 na Filmwebie. Ta kryminalna produkcja może przyciągnąć uwagę różnych widzów. Dla miłośników filmów z gatunku kryminalnego, którzy lubią zagadki i tajemnice, ten film może być interesujący. Z pewnością docenią oni napięcie i nieprzewidywalność, które są często obecne w tego typu produkcjach. Jednakże, dla osób, które preferują lżejsze i bardziej przewidywalne filmy, “Czas krwawego księżyca” może okazać się zbyt trudny do zrozumienia lub zbyt mroczny. Warto jednak dać mu szansę i samodzielnie ocenić czy ten film przypadnie do gustu.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo