Konto Premium

Czarnoksiężnik z Oz cały film

Konto Premium

Czarnoksiężnik z Oz – klasyk kina familijnego

Czarnoksiężnik z Oz to amerykański musical fantasy z 1939 roku, wyreżyserowany przez Victora Fleminga. Film ten powstał na podstawie powieści Franka L. Bauma pod tym samym tytułem.

Fabuła filmu

Film opowiada historię młodej dziewczyny, Dorotki, która zostaje porwana przez tornado i przeniesiona do krainy Oz. Tam dziewczyna musi dotrzeć do czarodzieja Oz, który jedyny może pomóc jej powrócić do domu. W czasie swojej podróży spotyka trzech towarzyszy: Stracha na Wróble, Blaszakowego Tatusia i Lwa. Wspólnie muszą stawić czoła Wschodzącej Czarownicy, która postanawia zemścić się na Dorotce za śmierć swojej siostry.

Cały film

Film „Czarnoksiężnik z Oz” można obejrzeć m.in. na platformie Netflix.

Odbiór filmu

Film zdobył wiele nagród i wyróżnień, a jego sukces spowodował powstanie kontynuacji zatytułowanej „Czarnoksiężnik z krainy Oz”. Czarnoksiężnik z Oz do dziś uważany jest za jedno z największych osiągnięć w historii kina, a jego popularność przetrwała dziesięciolecia.

Podsumowanie

„Czarnoksiężnik z Oz” to klasyk kina familijnego, który do dziś cieszy się dużą popularnością. Niezwykła fabuła, świetne piosenki i niezapomniane postaci czynią ten film jednym z najlepszych musicali w historii kina. Dzięki dostępności na platformie Netflix, każdy może zobaczyć ten klasyczny film już teraz.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo