Konto Premium

Cienie pod powiekami cały film

Konto Premium

Cienie pod powiekami – opis fabuły

Podczas wojny losy kilkorga mieszkańców Kopenhagi splatają się, gdy na pełną dzieci szkołę przypadkowo spadają bomby.

Film “Cienie pod powiekami” przenosi nas do czasów II wojny światowej, gdzie akcja toczy się w Kopenhadze. Głównymi bohaterami są kilka osób, których losy niespodziewanie splatają się w tragicznych okolicznościach.

W jednym z kopenhaskich miasteczek znajduje się mała szkoła, w której codziennie dzieci uczą się i bawią. Jednak pewnego dnia, gdy na niebie zawisły czarne chmury wojny, los postanowił zmienić ich życie. W wyniku przypadkowego nalotu bombowego, szkoła zostaje trafiona i zawaliła się na uczniów przebywających wewnątrz.

Film ukazuje historię kilku bohaterów, którzy byli świadkami tej tragedii. Ich życia zostają na zawsze naznaczone tym traumatycznym wydarzeniem. Widzimy jak każdy z nich próbuje poradzić sobie z traumą i odnaleźć sens w nowej rzeczywistości.

Głównym wątkiem filmu jest historia młodej dziewczyny, która cudem przeżyła bombardowanie szkoły. Straciła jednak swoją rodzinę i teraz musi stawić czoła samotności i bólowi. Przez cały film towarzyszymy jej w jej próbach odbudowania swojego życia i znalezienia nowej rodziny.

W miarę jak fabuła rozwija się, poznajemy również innych mieszkańców Kopenhagi, którzy również zostali dotknięci tym tragicznym wydarzeniem. Są to m.in. nauczyciele, którzy stracili swoje uczniów, rodzice, którzy stracili swoje dzieci oraz inni mieszkańcy miasta, których życie zostało zniszczone przez wojnę.

“Cienie pod powiekami” to poruszający film, który ukazuje siłę ludzkiego ducha w obliczu tragedii. Przez historię bohaterów możemy zobaczyć, jak każdy z nich stara się odnaleźć nadzieję i odzyskać normalność w czasach wojny. Film pokazuje, że nawet w najtrudniejszych chwilach można znaleźć siłę do walki i odbudowywania swojego życia.

Obsada aktorska w filmie „Cienie pod powiekami”

Aktorzy:

 • Alex Høgh Andersen jako Frederik
 • Danica Ćurčić jako Matka Rigmor
 • Caspar Phillipson jako Embry
 • Rikke Louise Andersson jako Matka Frederika
 • Patricia Schumann jako Kierowniczka
 • Susse Wold jako Matka przełożona
 • Morten Suurballe jako Doktor
 • Michael Pitthan jako Ojciec Grety
 • Fanny Leander Bornedal jako Teresa

Gdzie obejrzeć cały film Cienie pod powiekami online

Film można obejrzeć na platformie VOD Netflix. Netflix to jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych na świecie, oferujący szeroki wybór filmów, seriali, dokumentów i programów telewizyjnych. Serwis działa na zasadzie subskrypcji, co oznacza, że użytkownicy płacą miesięczną opłatę za dostęp do całej biblioteki treści. Netflix jest znany z produkcji własnych oryginalnych seriali i filmów, takich jak “Stranger Things”, “The Crown” czy “Bird Box”. Serwis oferuje również funkcję personalizacji rekomendacji, dzięki czemu użytkownicy mogą odkrywać nowe tytuły dostosowane do swoich preferencji.

Ciekawe informacje o „Cienie pod powiekami”

 • Taksówka używa gazowaniu drewna jako źródła paliwa. Była to powszechna praktyka podczas II wojny światowej, gdy benzyna była rzadka. Szumiący bęben na tylnej części taksówki to jednostka gazownicza.
 • Fanny Leander Bornedal (Siostra Teresa) jest córką reżysera filmu, Ole Bornedala.
 • Po premierze filmu producent ogłosił, że film zostanie zmontowany ze względu na skargi potomków pilota, który został pokazany w filmie strzelającego do cywilów.
 • Film Netflixa zatytułowany “The Bombardment”.
 • Oparty na prawdziwej historii. W ostatnich miesiącach II wojny światowej w Europie, Królewskie Siły Powietrzne przeprowadzają operację Carthage, precyzyjny nalot bombowy przy użyciu bombowców de Havilland Mosquito na Shellhuset, siedzibę Gestapo w centrum Kopenhagi, stolicy okupowanej przez nazistów Danii. Nalot początkowo zniszczył główny archiwum Gestapo dotyczące duńskiego ruchu oporu. Jednak w pobliskim Frederiksber, jeden nisko lecący samolot z pierwszej fali trafił w wysoką maszt i rozbił się obok katolickiej szkoły dziecięcej. Samoloty z drugiej i trzeciej fali bombowców pomyliły dym z wraku Mosquito w szkole z właściwym celem. W rezultacie kilkanaście samolotów zrzuciło swoje bomby wybuchowe i zapalające na szkołę pełną dzieci i zakonnic.

Podsumowanie

Film “Cienie pod powiekami” otrzymał różne oceny na popularnych stronach takich jak Filmweb, IMDb i TMDb. Na Filmwebie uzyskał ocenę 7,1, na IMDb 7,3, a na TMDb 7,8.

Opierając się na tych ocenach, można stwierdzić, że film ten może przypaść do gustu osobom lubiącym dramaty i filmy wojenne. Osoby zainteresowane głębszym przekazem emocjonalnym oraz historiami osadzonymi w kontekście wojennym mogą być zainteresowane tym filmem.

Jednakże, dla osób oczekujących dynamicznej akcji i lekkiego kina rozrywkowego, “Cienie pod powiekami” może nie być odpowiednim wyborem. Film prawdopodobnie skupia się na rozwijaniu postaci i eksplorowaniu ich emocji, co może nie przypaść do gustu widzom preferującym bardziej dynamiczne produkcje.

Podsumowując, “Cienie pod powiekami” to film dla miłośników dramatów i tematyki wojennej, którzy cenią sobie głębsze przesłanie i rozwinięcie postaci. Dla osób oczekujących czegoś bardziej akcji i rozrywki, ten film może nie spełnić ich oczekiwań.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo