Konto Premium

Cicha dziewczyna cały film

Konto Premium

Cicha dziewczyna – nowy irlandzki dramat

Cicha dziewczyna to irlandzki dramat z 2022 roku, który opowiada historię cichej i zaniedbanej dziewczynki z dysfunkcyjnej rodziny. Film został wyprodukowany przez Inscéal, Broadcasting Authority of Ireland, Fís Éireann/Screen Ireland, TG4 oraz Zanzibar Films. Reżyserem i scenarzystą jest Ciarán Ó’Connor.

Fabuła

Akcja filmu toczy się w Irlandii w roku 1981. Główną bohaterką jest dziewczynka, która trafia do swoich krewnych na wsi. W nowym miejscu odkrywa tajemnicę, która wywraca jej świat do góry nogami. Film porusza temat dysfunkcyjnych rodzin oraz traumy dzieciństwa.

Obsada

W rolę dziewczynki wcieliła się debutująca na ekranie Niamh Algar. W filmie wystąpili również: Seána Kerslake, Ann Skelly, Eileen Walsh, Conleth Hill i wielu innych.

Odbiór

Film spotkał się z pozytywnym odbiorem krytyków. Został uznany za jedno z największych odkryć ostatnich lat w irlandzkim kinie. Warto dodać, że film zdobył nagrodę publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Dublinie.

Cały film

Niestety, Cicha dziewczyna nie jest dostępna w Internecie jako cały film. Można jednak obejrzeć zwiastun oraz kupić film w formie DVD lub Blu-ray.

Podsumowanie

Cicha dziewczyna to poruszający i niezwykle emocjonalny film, który ukazuje temat dysfunkcyjnych rodzin oraz traumy dzieciństwa. Warto zobaczyć ten irlandzki dramat, który został uznany za jedno z największych odkryć ostatnich lat w irlandzkim kinie. Niestety, film nie jest dostępny w Internecie jako cały film.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo