Konto Premium

Chmury cały film

Konto Premium

Fabuła filmu “Chmury”

Film “Chmury” opowiada niezwykłą historię siedemnastoletniego Zacha Sobiecha, utalentowanego muzycznie chłopaka. Zach właśnie rozpoczął klasę maturalną i zaprosił na randkę dziewczynę, która od dawna mu się podoba. Jednak jego świat zostaje wywrócony do góry nogami, gdy lekarze informują go, że ma przerzuty nowotworu i zostało mu tylko pół roku życia.

Czas nieubłaganie biegnie, dlatego Zach wraz ze swoją przyjaciółką i współautorką piosenek, Sammy, postanawiają spełnić marzenie i nagrać płytę. To kameralne przedsięwzięcie staje się viralowym hitem, zdobywając serca publiczności. Zach jest świadomy nieuchronności końca i musi zmierzyć się z faktem, że jego odejście będzie bolesnym ciosem dla wszystkich, których kocha, w tym dla Amy – swojej wielkiej miłości.

W miarę pogarszania się stanu zdrowia, Zach zadaje sobie pytanie, jak spędzić ostatnie chwile i z kim. Przekonany, że najlepszą formą pożegnania będzie piosenka, tworzy utwór “Chmury” (CLOUDS) – autentyczny, wzruszający i mówiący o dualizmie życia, jednocześnie podnoszący na duchu. Piosenka ta zdobywa serca publiczności i staje się wielkim przebojem.

Film “Chmury” opowiada o sile muzyki i pasji, która pomaga Zachowi i jego bliskim stawić czoła trudnościom i cieszyć się każdą chwilą. To historia o miłości, przyjaźni i odwadze w obliczu nieuchronnej straty.

Obsada aktorska w filmie „Chmury”

Aktorzy:

 • Fin Argus jako Zach Sobiech
 • Sabrina Carpenter jako Sammy Brown
 • Neve Campbell jako Laura Sobiech
 • Dylan Everett jako Sam
 • Tom Everett Scott jako Rob Sobiech
 • Lil Rel Howery jako Pan Weaver
 • Madison Iseman jako Amy Adamle
 • Vivien Endicott Douglas jako Alli
 • Summer H. Howell jako Grace

Gdzie obejrzeć cały film Chmury online

Film można obejrzeć na platformie VOD o nazwie Disney+. Disney+ to serwis streamingowy, który został uruchomiony w listopadzie 2019 roku. Jest to platforma należąca do Walt Disney Company i oferuje szeroki wybór filmów, seriali, dokumentów i programów telewizyjnych związanych z markami Disney, Pixar, Marvel, Star Wars i National Geographic.

Disney+ jest dostępny w wielu krajach na całym świecie i oferuje zarówno treści klasyczne, jak i nowe produkcje. Serwis umożliwia oglądanie filmów i seriali w wysokiej jakości, a także pobieranie ich na urządzenia mobilne w celu oglądania offline.

Jedną z ciekawych funkcji Disney+ jest możliwość tworzenia profili dla różnych użytkowników w ramach jednego konta. Serwis oferuje również opcję tworzenia listy ulubionych treści oraz personalizowanych rekomendacji na podstawie preferencji oglądającego.

Disney+ zdobył dużą popularność dzięki swoim ekskluzywnym produkcjom, takim jak seria “The Mandalorian” osadzona w świecie Star Wars czy filmy Marvel Cinematic Universe. Serwis regularnie wprowadza nowe treści, w tym oryginalne filmy i seriale, które są dostępne tylko na platformie Disney+.

Ciekawe informacje o „Chmury”

 • Na podstawie prawdziwej historii o Zachu Sobiechu, który zmarł 20 maja 2013 roku w wieku 18 lat na raka kości.
 • Koszula w kratę, którą Fin Argus nosi w filmie podczas nagrywania piosenki “Clouds”, to właśnie koszula Zacha Sobiecha, którą nosił podczas nagrywania tej piosenki w prawdziwym życiu.
 • Wszystko, co znajdowało się w pokoju Zacha Sobiecha, zostało przeniesione na plan filmowy i ustawione dokładnie tak samo, jak wyglądał jego pokój w prawdziwym życiu, w pomieszczeniu zbudowanym specjalnie na potrzeby filmu.
 • Justin Baldoni poprosił Fina o napisanie szybkiej piosenki do śpiewania w filmie. Fin zaczął od kilku linijek i progresji akordów. Później okazało się, że Zach również napisał tę samą progresję akordów w swoim dzienniku pisania piosenek, nie używając jej jednak w żadnej ze swoich piosenek. Fin użył kilku fraz napisanych przez Zacha w listach i jego dzienniku, i powstała oryginalna piosenka “My Little Dancer”. Napisy końcowe przypisują autorstwo piosenki Finowi Argusowi i Zachowi Sobiechowi.
 • Od śmierci Zacha co roku ludzie gromadzą się podczas radiotonu KS95 for Kids, aby śpiewać “Clouds” w Mall of America w stanie Minnesota. Pieniądze są zbierane na badania nad rakiem dzieci.

Podsumowanie

Film “Chmury” otrzymał dobre oceny zarówno na Filmwebie (7,5), IMDb (7,5) jak i na TMDb (8,3). Jest to dramat, który może przypaść do gustu wielbicielom tego gatunku filmowego. Osoby, które lubią emocjonalne historie, głębokie tematy i poruszające aktorstwo, będą z pewnością zainteresowane tym filmem. “Chmury” może również przyciągnąć uwagę widzów, którzy cenią sobie dobrze zrealizowane produkcje o trudnych życiowych sytuacjach. Jednakże, dla tych, którzy preferują lekkie i rozrywkowe filmy, “Chmury” może okazać się zbyt poważny i przygnębiający.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo