Konto Premium

Cenzorka cały film

Konto Premium

Cenzorka – opis fabuły

Deszczową i mglistą Wielką Brytanię zalewa fala morderstw. Według rządu wzrost przestępczości ma związek z video nasties rozpowszechnionymi w kraju na nielegalnych kasetach VHS. Enid, skrupulatna cenzorka, której zadaniem jest wycięcie najbrutalniejszych scen z filmów, pracuje z zaangażowaniem i poświęceniem. Kiedy na jednej z recenzowanych kaset rozpoznaje swoją zaginioną przed laty siostrę, próbuje za wszelką cenę odkryć kim jest tajemnicza kobieta. Enid powoli zatraca się w wyimaginowanych obrazach, które zaczynają stawać się jej rzeczywistością. Czy kobieta znajduje się w wyreżyserowanym filmie, czy może to w niej kryją się prawdziwe koszmary?

Obsada aktorska w filmie „Cenzorka”

Aktorzy:

 • Niamh Algar jako Enid Baines
 • Michael Smiley jako Doug Smart
 • Nicholas Burns jako Sanderson
 • Vincent Franklin jako Fraser
 • Sophia La Porta jako Alice Lee
 • Adrian Schiller jako Frederick North
 • Clare Holman jako June
 • Andrew Havill jako George
 • Felicity Montagu jako Valerie

Gdzie obejrzeć cały film Cenzorka online

1. HBO Max: HBO Max to popularna platforma VOD, która oferuje szeroki wybór filmów i seriali. Serwis ten jest dostępny w Stanach Zjednoczonych i oferuje oryginalne treści HBO, a także wiele innych produkcji filmowych i telewizyjnych. HBO Max jest znany z wysokiej jakości treści oraz ekskluzywnych premier.

2. Canal + Premiery: Canal + Premiery to usługa VOD oferowana przez Canal +, popularnego francuskiego nadawcę telewizyjnego. Serwis ten umożliwia oglądanie najnowszych filmów i seriali, w tym ekskluzywnych produkcji Canal +. Canal + Premiery jest ceniony za swoje bogate portfolio filmowe i wysoką jakość treści.

3. Player+: Player+ to polski serwis VOD, który oferuje szeroki wybór filmów, seriali, programów telewizyjnych i transmisji sportowych. Platforma ta jest dostępna na różnych urządzeniach, takich jak smartfony, tablety i telewizory. Player+ cieszy się popularnością ze względu na swoje bogate zasoby treści oraz możliwość oglądania programów na żywo.

4. Play Now: Play Now to usługa VOD oferowana przez polskiego operatora telekomunikacyjnego Play. Serwis ten umożliwia oglądanie filmów, seriali, programów telewizyjnych i transmisji sportowych na różnych urządzeniach. Play Now jest doceniany za swoje konkurencyjne ceny i szeroki wybór treści.

5. Polsat: Polsat to popularna polska stacja telewizyjna, która oferuje również usługę VOD. Serwis ten umożliwia oglądanie programów telewizyjnych, filmów i seriali emitowanych na antenie Polsatu. Polsat VOD jest dostępny dla abonentów tej stacji i oferuje wiele popularnych produkcji polskich i zagranicznych.

6. Rakuten: Rakuten to japońska firma internetowa, która oferuje również usługę VOD. Serwis ten umożliwia oglądanie filmów, seriali i programów telewizyjnych na różnych urządzeniach. Rakuten VOD jest znany z szerokiego wyboru treści oraz możliwości wynajmu lub zakupu filmów i seriali.

Ciekawe informacje o „Cenzorka”

 • Ironicznie, angielska aktorka Clare Holman gra irlandzką postać, a irlandzka aktorka Niamh Algar gra angielską postać.
 • Okładka na etui, które Enid bierze w wypożyczalni wideo, zapowiada zakończenie.
 • Prano Bailey-Bond powiedziała w wywiadzie, że miała pomysł na film Censor około 2012 roku. “Czytałam artykuł o Hammer Horror [brytyjskim studiu, które stworzyło takie filmy jak Dracula, The Mummy i Curse of the Wolfman], który opisywał, jak cenzorzy filmowi pracowali w tamtym okresie. Zastanowiło mnie to, ‘Jeśli przemocne obrazy mają sprawić, że stracimy kontrolę, to co powstrzymuje cenzora przed tym?’ To była hipokryzja myślenia, ‘Ja mogę to obejrzeć, ale jeśli ty to obejrzysz, to wyjdziesz i kogoś zastrzelisz’.”
 • Censor poprzedził krótkometrażowy film reżysera Nasty (2015).
 • W 58. minucie filmu proporcje obrazu powoli zaczynają się zmniejszać z standardowego formatu panoramicznego 2.35:1 do formatu pełnej klatki 1.33:1, odzwierciedlając pogarszający się stan umysłu Enid. Film powraca do formatu panoramicznego oznaczającym 1 godzinę, 11 minut i 37 sekund, gdy Frederick North krzyczy “Ciach!”

Podsumowanie

Film “Cenzorka” otrzymał mieszane oceny zarówno na Filmwebie (5,4) jak i na TMDb (5,8). Jest to horror, thriller oraz psychologiczny film, który może przyciągnąć uwagę pewnej grupy widzów, ale niekoniecznie wszystkich.

Dla osób lubiących filmy z gatunku horroru, “Cenzorka” może być interesującym wyborem. Film ten zapewne zawiera elementy napięcia, tajemnicy i niepokoju, które są charakterystyczne dla tego gatunku. Osoby ceniące mocne wrażenia i chwytające za serce historie mogą znaleźć w nim coś dla siebie.

Z drugiej strony, dla widzów nieprzepadających za filmami grozy, “Cenzorka” może okazać się zbyt przerażający lub nieodpowiedni. Jeśli nie jesteś fanem skomplikowanych i mrocznych fabuł, ten film może Cię nie zainteresować.

Podsumowując, “Cenzorka” to horror, thriller oraz psychologiczny film o mieszanych ocenach. Może przyciągnąć uwagę miłośników gatunku, ale niekoniecznie wszystkich.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo