Konto Premium

Broad Peak cały film

Konto Premium

Premiera filmu “Broad Peak” – niezapomniana podróż w głąb ludzkiej determinacji

3 lipiec 2023

W dniu dzisiejszym, 3 lipca 2023 roku, przypominamy sobie o niezwykłej premierze filmu “Broad Peak”, który już zdążył zawojować serca widzów na całym świecie. Reżyserem tego poruszającego dzieła jest Leszek Dawid, który z wielką precyzją ukazał historię jednego z najbardziej ekstremalnych wyzwań wspinaczkowych.

Film “Broad Peak” swoją premierę miał już 9 września 2022 roku, jednak jego siła oddziaływania na publiczność wciąż trwa. To biograficzny dramat, który przenosi nas w sam środek wyprawy na jeden z najwyższych szczytów Karakorum. Przez 101 minut trwania filmu towarzyszymy bohaterom w ich niebezpiecznej i pełnej emocji podróży.

Scenariusz filmu został napisany przez Łukasza Ludkowskiego, który z wielką dbałością o szczegóły przedstawił historię prawdziwych bohaterów. “Broad Peak” to opowieść o sile ludzkiego ducha, determinacji i poświęceniu. Film porusza tematykę granic możliwości człowieka oraz konfrontacji z własnymi słabościami.

Produkcja filmu odbyła się w Polsce i we Włoszech, co dodaje mu międzynarodowego charakteru. Wspaniała gra aktorska oraz malownicze plenery górskie sprawiają, że “Broad Peak” to nie tylko film dla miłośników wspinaczki, ale także dla wszystkich poszukujących inspiracji i wzruszeń.

Premiera filmu “Broad Peak” była wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci widzów. To historia, która przypomina nam o siłach, jakie drzemią w nas samych oraz o niezwykłej zdolności do pokonywania własnych ograniczeń. Niezależnie od tego, czy jesteśmy fanami ekstremalnych wyzwań czy też szukamy inspiracji w codziennym życiu, “Broad Peak” z pewnością dostarczy nam niezapomnianych emocji.

Fabuła filmu “Broad Peak”

W 1988 roku, po miesiącach przygotowań oraz tysiącach wydanych dolarów, międzynarodowa zimowa wyprawa mająca na celu zdobycie najtrudniejszej góry świata, K2, kończy się niepowodzeniem. Pomimo poczucia klęski szerzącego się wśród himalaistów dwóch Polaków, Maciej Berbeka i Alek Lwow, postanawia zdobyć sąsiadujący szczyt, Broad Peak. Wbrew powszechnej opinii doświadczonych wspinaczy mężczyznom udaje się przekonać kierownika wyprawy, Andrzeja Zawadę, na ryzykowną zmianę planów. Nowy kierunek ekspedycji zmieni i naznaczy życie Maćka w sposób, którego nigdy by się nie spodziewał.

Obsada aktorska w filmie „Broad Peak”

Aktorzy:

  • Ireneusz Czop jako Maciej Berbeka
  • Maja Ostaszewska jako Ewa Dyakowska-Berbeka
  • Piotr Głowacki jako Aleksander Lwow
  • Łukasz Simlat jako Krzysztof Wielicki
  • Tomasz Sapryk jako Andrzej Zawada
  • Dawid Ogrodnik jako Adam Bielecki
  • Maciej Raniszewski jako Tomasz Kowalski
  • Maciej Kulig jako Artur Małek

Gdzie obejrzeć cały film Broad Peak online

Film można obejrzeć na platformie VOD Netflix. Netflix to jedna z najpopularniejszych platform streamingowych na świecie, oferująca szeroki wybór filmów, seriali, dokumentów i programów telewizyjnych. Serwis działa na zasadzie subskrypcji, gdzie użytkownicy płacą miesięczną opłatę za dostęp do całej biblioteki treści. Netflix produkuje również własne oryginalne filmy i seriale, które zdobywają wiele nagród i cieszą się dużą popularnością. Platforma oferuje personalizowane rekomendacje na podstawie preferencji użytkownika oraz umożliwia oglądanie treści w wysokiej jakości, w tym w rozdzielczości 4K.

Podsumowanie

Film “Broad Peak” otrzymał różne oceny na stronach Filmweb i TMDb. Na Filmwebie uzyskał ocenę 5,6, natomiast na TMDb ocenę 5,9.

“Broad Peak” to biograficzny dramat, który może przypaść do gustu osobom zainteresowanym historią życia i dokonań bohaterów. Film ten może być również atrakcyjny dla fanów górskich ekspedycji i sportów ekstremalnych.

Jednakże, dla osób oczekujących dynamicznej akcji i wartkiej fabuły, “Broad Peak” może okazać się nieodpowiedni. Film ten skupia się na przedstawieniu postaci i ich emocji, co może nie przypaść do gustu widzom preferującym bardziej rozbudowane wątki fabularne.

Podsumowując, “Broad Peak” to film dla miłośników biografii, górskich wypraw oraz dla tych, którzy cenią sobie głębsze ukazanie emocji bohaterów. Jednakże, osoby oczekujące szybkiej akcji mogą być rozczarowane tym filmem.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo