Konto Premium

Bohater cały film

Konto Premium

Premiera filmu “Bohater” – niezwykłe dzieło Asghara Farhadiego

23 lipiec 2023

Asghar Farhadi, utalentowany reżyser znanego z takich filmów jak “Rozstanie” czy “Wszystko o Elly”, powraca na ekrany kin z nowym, poruszającym dramatem. Jego najnowsze dzieło, zatytułowane “Bohater”, już teraz wzbudza ogromne emocje i oczekiwania wśród miłośników kina na całym świecie.

Film, którego premiera odbyła się 13 lipca 2021 roku, nosił pierwotnie tytuł “Ghahreman” i został wyprodukowany we współpracy między Iranem a Francją. To kolejna produkcja Farhadiego, która zdobywa uznanie zarówno krytyków, jak i publiczności.

“Bohater” to historia pełna napięcia i emocji, której jedynym reżyserem jest sam Asghar Farhadi. W swoim charakterystycznym stylu, twórca przenosi nas w świat bohaterów, których losy splatają się w niezwykły sposób. Film porusza ważne tematy społeczne i psychologiczne, ukazując trudne wybory, zmagania z przeszłością oraz siłę ludzkiego charakteru.

Scenariusz “Bohatera” został również napisany przez Asghara Farhadiego, co gwarantuje spójność i głębię fabuły. Film trwa 127 minut, podczas których widzowie zostaną porwani w wir emocji i refleksji.

Premiera “Bohatera” już za nami, jednak warto nadal śledzić losy tego filmu, który z pewnością pozostanie na długo w pamięci widzów. Asghar Farhadi udowadnia swoje niezwykłe umiejętności reżyserskie i talent do tworzenia filmów, które poruszają najgłębsze zakamarki ludzkiej duszy.

Bohater – opis fabuły

Rahim, skazany na więzienie za długi, otrzymuje krótką przepustkę i ma tylko dwa dni na przekonanie swojego wierzyciela do darowania mu części należności. Los jednak sprzyja Rahimowi, gdy niespodziewanie trafia w jego ręce torba pełna złotych monet. Na początku wydaje się, że to szczęśliwy zbieg okoliczności, który pomoże mu rozwiązać problemy finansowe.

Jednak Rahim szybko odkrywa, że torba nie tylko zawiera złoto, ale także pokusy, niechcianą sławę i wyroki serwowane przez anonimowy tłum. Stopniowo zaczyna zdawać sobie sprawę, że złoto ma swoją cenę i może przynieść więcej szkody niż pożytku. Niestety, kiedy Bohater zdaje sobie sprawę z tego faktu, jest już za późno, aby zatrzymać spiralę dramatycznych wydarzeń.

Film “Bohater” przedstawia historię Rahima, który próbuje zmienić swoje życie i naprawić błędy przeszłości. Jednak w miarę jak fabuła rozwija się, widzowie są świadkami narastających konsekwencji jego decyzji. Czy Rahim będzie w stanie poradzić sobie z pokusami i wyrokami losu? Czy uda mu się odzyskać swoją wolność i odkupić swoje winy? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w filmie “Bohater”.

Obsada aktorska w filmie „Bohater”

Aktorzy:

 • Amir Jadidi jako Rahim Soltani
 • Mohsen Tanabandeh jako Braham
 • Sahar Goldust jako Farkhondeh
 • Fereshteh Sadre Orafaiy jako Pani Radmehr
 • Ehsan Goodarzi jako NadeAli
 • Sarina Farhadi jako Nazanin
 • Maryam Shahdaei jako Malileh
 • Alireza Jahandideh jako Hossein
 • Farrokh Nourbakht jako Salehi

Gdzie obejrzeć cały film Bohater online

Canal + Premiery: Film można obejrzeć na platformie Canal + Premiery. Jest to płatny serwis VOD oferujący najnowsze premiery filmowe. Canal + Premiery jest dostępne dla abonentów telewizji Canal +.

Player+: Film można obejrzeć na platformie Player+. Jest to płatny serwis VOD, który oferuje szeroki wybór filmów, seriali i programów telewizyjnych. Player+ umożliwia oglądanie treści online na różnych urządzeniach.

Nowe Horyzonty VOD: Film można obejrzeć na platformie Nowe Horyzonty VOD. Jest to bezpłatny serwis VOD, który specjalizuje się w filmach niezależnych, artystycznych i eksperymentalnych. Nowe Horyzonty VOD oferuje unikalne i nietypowe produkcje filmowe.

Kino pod Baranami: Film można obejrzeć w Kinie pod Baranami. Jest to kino znajdujące się w Krakowie, które specjalizuje się w pokazywaniu filmów artystycznych, niezależnych i klasycznych. Kino pod Baranami jest popularne wśród miłośników kina i organizuje również festiwale filmowe.

Moje Ekino: Film można obejrzeć na platformie Moje Ekino. Jest to płatny serwis VOD, który oferuje szeroki wybór filmów i seriali. Moje Ekino umożliwia oglądanie treści online na różnych urządzeniach i oferuje również opcję pobierania filmów.

Rakuten: Nie jestem pewien, o jakim konkretnie serwisie VOD mówisz, ponieważ Rakuten to firma, która oferuje różne usługi, w tym platformę VOD. Rakuten TV to płatny serwis VOD, który oferuje szeroki wybór filmów i seriali. Jest dostępny na różnych urządzeniach i umożliwia oglądanie treści online. Rakuten TV jest popularny w niektórych krajach europejskich.

Ciekawe informacje o „Bohater”

 • Oficjalne zgłoszenie Iranu do kategorii “Najlepszy film międzynarodowy” na 94. ceremonię wręczenia Oscarów w 2022 roku.
 • Gdy zapytano dlaczego wybrał miasto Shiraz jako miejsce akcji filmu, Asghar Farhadi odpowiedział, że “reprezentuje ono chwałę przeszłości, o której Iranczycy są bardzo nostalgiczni w tych dniach, ze względu na bohaterów i zabytki przedislamskie, ale także wielkich poetów islamskich, którzy przyszli później. Reprezentuje to pewien rodzaj dumy narodowej, a waga tej dumy nadaje tematowi filmu specyficzną konotację, której nie miałby, gdyby akcja toczyła się w Teheranie.”
 • Imię głównego bohatera, Rahima, jest jednym z imion Allaha w islamie i oznacza “Miłosierny” po arabsku. Jest również używane jako imię męskie. Natomiast imię antagonisty, Bahrama, jest imieniem teoforycznym i jest nowoperskim odpowiednikiem średnioperskiego “Warahran”, co oznacza “uderzenie oporu”. Często używane jest w imionach osób płci męskiej i jest hipostazą “zwycięstwa” oraz jedną z głównych postaci panteonu zoroastriańskiego. Było również imieniem czwartego króla królów Iranu z dynastii Sasanidów w latach 271-274: Bahrama I, który jest wspomniany w inskrypcji na ścianie Ka’ba-ye Zartosht w Naqsh-e Rostam koło Persepolis w południowym Iranie, którą stworzył ojciec Bahrama I, Szapur I, aby pochwalić swoich synów, wymieniając ich imiona i tytuły. W otwierającej sekwencji filmu Rahim spotyka się ze swoim szwagrem w Naqsh-e Rostam.
 • Film był inspirowany prawdziwą historią Mohammada Rezy Shokriego, mężczyzny, który zwrócił znalezioną torbę z pieniędzmi podczas urlopu z więzienia dla dłużników w Shiraz.
 • Według Asghara Farhadiego, jest to jego pierwszy film, w którym “nie ma nic ukrytego”, żadnej tajemnicy do odkrycia.

Podsumowanie

Film “Bohater” otrzymał różne oceny na różnych platformach. Na Filmwebie zdobył 7,1 punktu, na IMDb 7,5 punktu, a na TMDb 7,4 punktu. Te oceny sugerują, że film jest dobrze przyjęty przez widzów, choć nie jest to arcydzieło.

“Bohater” to dramat, który może przyciągnąć uwagę osób zainteresowanych tego typu filmami. Osoby lubiące głębokie emocje i refleksyjne historie mogą znaleźć w nim coś dla siebie. Film może również przemówić do tych, którzy cenią sobie dobrze zagrane role i solidną reżyserię.

Jednakże, dla osób oczekujących dynamicznej akcji i szybkich zwrotów akcji, “Bohater” może okazać się zbyt powolny i nudny. Ci, którzy preferują lekkie komedie lub filmy o innych gatunkach, mogą nie być zainteresowani tym filmem.

Podsumowując, “Bohater” to dramat, który może przyciągnąć uwagę widzów zainteresowanych tego typu filmami. Jednakże, dla osób oczekujących czegoś innego, może nie być to najlepszy wybór.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo