Konto Premium

Bitwa o Algier cały film

Konto Premium

Bitwa o Algier – przełomowe dzieło wojenne w reżyserii Gillo Pontecorvo

„Bitwa o Algier” to włoski film z 1966 roku, którego reżyserią zajął się Gillo Pontecorvo. Film jest uważany za jedno z najważniejszych dzieł kina wojennego. Opowiada historię walki o niepodległość Algierii od kolonialnych rządów francuskich.

Fabuła filmu

Akcja filmu rozgrywa się w Algierii w latach 50-tych XX wieku. Opowiada historię Ali La Pointe, który wraz z Frontem Wyzwolenia Narodowego (FLN) walczy o wyzwolenie kraju spod francuskiej okupacji. Po pewnym czasie Ali zostaje jednym z liderów FLN i staje się obiektem zainteresowania pułkownika Mathieu, którego zadaniem jest rozbicie organizacji.

Bitwa o Algier – kontrowersje i znaczenie filmu

Film wywołał kontrowersje, ponieważ pokazuje brutalne metody stosowane przez obie strony w walce o niepodległość Algierii. Mimo to, „Bitwa o Algier” zdobyła uznanie i wiele nagród. Film uważany jest za przełomowe dzieło wojenne, w którym Pontecorvo przedstawił obraz wojny z różnych perspektyw – zarówno z punktu widzenia walczących Algierczyków, jak i francuskich okupantów.

Bitwa o Algier – cały film online

„Bitwa o Algier” to film, który warto obejrzeć nie tylko ze względu na swoje artystyczne wartości, ale także z powodu swojego historycznego znaczenia. Jeśli szukasz możliwości obejrzenia tego filmu w internecie, możesz poszukać go pod frazą „Bitwa o Algier cały film”. Znajdziesz w ten sposób wiele stron oferujących legalne wersje filmu.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo