Konto Premium

Bękarty Wojny cały film

Konto Premium

Inglourious Basterds – cały film: Quentin Tarantino i wojenna satyra

Inglourious Basterds to film, który powstał w 2009 roku w reżyserii Quentina Tarantino. To opowieść o grupie żołnierzy żydowskiego pochodzenia, którzy zostają wysłani na misję zemsty na nazistach w okupowanej Francji. Film zdobył wiele nagród i nominacji, a w rolach głównych występują między innymi Brad Pitt, Christoph Waltz i Mélanie Laurent.

Fabuła filmu rozpoczyna się od egzekucji rodziny Shosanny Dreyfus przez pułkownika Hansa Landa. Shosanna udaje się uciec i ukryć w Paryżu, gdzie jako właścicielka kina przyjmuje nową tożsamość. W międzyczasie porucznik Aldo Raine organizuje grupę żydowskich żołnierzy, którzy mają dokonywać aktów zemsty na nazistach. Ich drogi krzyżują się pod kinowym afiszem, gdzie Shosanna ma w planach zemstę na swoich prześladowcach.

Inglourious Basterds to film z wyjątkowo dobrą reżyserią i scenariuszem. Quentin Tarantino przedstawia w nim swoją wizję wojny, która jest nie tylko krwawa i brutalna, ale również satyryczna. Film porusza wiele ważnych tematów, takich jak przemoc, zdrada, miłość i poświęcenie.

W filmie Inglourious Basterds można znaleźć również wiele znakomitych aktorskich występów. Christoph Waltz w roli pułkownika Landa daje wyjątkowo przekonujące i emocjonalne przedstawienie, co w końcu przyniosło mu Oscara. Brad Pitt i Mélanie Laurent również prezentują wysoki poziom aktorstwa, co dodaje jeszcze więcej wartości filmowi.

Jeśli szukasz filmu pełnego satyry, emocji i napięcia, Inglourious Basterds to idealna propozycja dla Ciebie. Ten kultowy film jest dostępny na różnych platformach streamingowych. Zachęcamy do obejrzenia Inglourious Basterds – cały film wciągnie Cię na długo.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo