Konto Premium

Barry Lyndon cały film

Konto Premium

Barry Lyndon – artykuł filmowy

Barry Lyndon – fabuła

„Barry Lyndon” to film z 1975 roku, którego fabuła opowiada historię irlandzkiego młodzieńca, Barry’ego Lyndona, który w XVIII wieku starał się wspiąć na szczyty angielskiej arystokracji. W filmie, wyreżyserowanym przez Stanleya Kubricka, widzimy, jak Lyndon przechodzi wiele prób i pokus na swojej drodze do bogactwa i wpływów. Żeby osiągnąć swój cel, bohater podejmuje się różnych zajęć, w tym zostaje szpiegiem, szulerem karcianym i w końcu walczy w wojnie siedmioletniej.

Barry Lyndon – obsada i produkcja

Główną rolę w filmie zagrał Ryan O’Neal, a w pozostałych rolach pojawiają się m.in. Marisa Berenson, Patrick Magee, Hardy Krüger i Steven Berkoff. Film został wyprodukowany przez Warner Bros. Pictures oraz Peregrine, a jego budżet wyniósł 11 milionów dolarów.

Barry Lyndon – cały film

„Barry Lyndon” to jedno z najważniejszych dzieł w karierze Stanleya Kubricka, zdobywając aż cztery Oscary, w tym za najlepsze kostiumy, scenografię, zdjęcia oraz muzykę. Jeśli chcesz obejrzeć ten wspaniały film w całości, możesz zrobić to na platformie VOD lub na płycie DVD. Z pewnością nie będzie to strata czasu, ponieważ „Barry Lyndon” to klasyczna opowieść o ambicji i poświęceniu, która poruszy każdego widza.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo