Konto Premium

Bardo, fałszywa kronika garści prawd cały film

Konto Premium

Premiera filmu “Bardo” – fałszywa kronika garści praw

Dzisiejsza data to 11 lipiec 2023, a więc już po premierze filmu “Bardo” – fałszywa kronika garści praw. Film ten został wyreżyserowany przez znanego reżysera Alejandro Gonzáleza Iñárritu i swoją premierę miał 1 września 2022 roku.

“Bardo” to oryginalny tytuł tego filmu, który jest jednocześnie dramatem i komedią. Produkcja pochodzi z Meksyku, co dodaje jej unikalnego charakteru. Scenariusz filmu został napisany przez samego Alejandro Gonzáleza Iñárritu oraz Nicolása Giacobone.

Film trwa aż 160 minut, co daje widzom dużo czasu na wciągającą historię i rozwinięcie postaci. “Bardo” to opowieść o fałszywej kronice, która jednak skrywa w sobie garść prawdy. Przeplatają się w niej różne wątki i emocje, które poruszają widza na wielu poziomach.

Premiera filmu odbyła się już rok temu, jednak nadal budzi on wiele emocji i dyskusji. Warto go zobaczyć, aby doświadczyć niezwykłej historii opowiedzianej przez utalentowanego reżysera i jego zespół aktorski.

Czy “Bardo” stanie się jednym z najważniejszych filmów ostatnich lat? Przekonajmy się sami!

BARDO, fałszywa kronika garści prawd

“BARDO, fałszywa kronika garści prawd” jest epickim, widowiskowym i frapującym doświadczeniem, opowiadającym intymną i wzruszającą historię Silverio, znanego meksykańskiego dziennikarza i dokumentalisty mieszkającego w Los Angeles. Po otrzymaniu prestiżowej międzynarodowej nagrody bohater jest zmuszony wrócić do ojczyzny zupełnie nieświadomy, że ta z pozoru zwyczajna podróż doprowadzi go do egzystencjalnej granicy. Wspomnienia i lęki Silveria przenikają do teraźniejszości, wypełniając codzienność bohatera poczuciem oszołomienia i zdumienia. Film ukazuje jego wewnętrzną walkę z demonami przeszłości oraz próbę odnalezienia sensu życia w świecie pełnym chaosu i dezinformacji. “BARDO, fałszywa kronika garści prawd” to opowieść o poszukiwaniu tożsamości, przezwyciężaniu traumy i odnalezieniu prawdziwej drogi do szczęścia.

Obsada aktorska w filmie „Bardo, fałszywa kronika garści prawd”

Aktorzy:

 • Daniel Giménez Cacho jako Silverio Gacho
 • Griselda Siciliani jako Lucia
 • Ximena Lamadrid jako Camila
 • Íker Sánchez Solano jako Lorenzo
 • Andrés Almeida jako Martin
 • Francisco Rubio jako Luis
 • Mar Carrera jako Lucero
 • Daniel Damuzi jako Antonio
 • Fabiola Guajardo jako Tania

Gdzie obejrzeć cały film Bardo, fałszywa kronika garści prawd online

Film można obejrzeć na platformie VOD Netflix. Netflix to jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych na świecie, oferujący szeroki wybór filmów, seriali, dokumentów i programów telewizyjnych. Serwis działa na zasadzie subskrypcji, gdzie użytkownicy płacą miesięczną opłatę za dostęp do treści. Netflix produkuje również własne oryginalne filmy i seriale, które zdobywają wiele nagród i cieszą się dużą popularnością. Serwis oferuje personalizowane rekomendacje na podstawie preferencji użytkowników oraz umożliwia oglądanie treści w wysokiej jakości i bez reklam.

Ciekawe informacje o „Bardo, fałszywa kronika garści prawd”

 • Wypowiedź Alejandro G. Iñárritu na 79. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji: “Kilka lat temu nagle zdałem sobie sprawę, że droga przede mną jest znacznie krótsza niż ta, którą zostawiłem za sobą. Nieuchronnie zacząłem ją badać wstecz i do wewnątrz. Obydwie ścieżki są nieuchwytne i labiryntowe. Czas i przestrzeń się splatają. Narracja, która tworzy ‘nasze życie’, to nic więcej jak fałszywe miraże skonstruowane z wydarzeń, które doświadczamy subiektywnie przez nasz ograniczony układ nerwowy. Pamięć pozbawiona jest prawdy. Posiada tylko przekonanie emocjonalne. To prawda w tej emocji, którą postanowiłem szukać w ogromnej szufladzie chimery, którą noszę ze sobą. Muszę was uprzedzić: nie znalazłem żadnych absolutnych prawd. Tylko podróż między rzeczywistością a wyobraźnią. Marzenie. Marzenia, tak jak kino, są realne, ale nieprawdziwe. W obu czas jest płynny. BARDO to kronika tej podróży między tymi dwoma iluzjami, których granice są nieczytelne.”
 • Scena, w której Hernán Cortés siedzi na stosie trupów, ma miejsce na Zócalo, który jest powszechną nazwą głównego placu w centrum Meksyku. Przed okresem kolonialnym był to główny ośrodek ceremonialny w azteckim mieście Tenochtitlan. Był również miejscem spotkań dla Meksykanów, odbywały się tam meksykańskie ceremonie, zaprzysiężenie wicekrólów, królewskie proklamacje, parady wojskowe, ceremonie niepodległości oraz współczesne wydarzenia religijne, takie jak festiwale Wielkiego Tygodnia i Bożego Ciała.
 • 27 kwietnia 2022 roku Netflix ogłosił, że oprócz nabycia praw do dystrybucji i dostępności na platformie streamingowej, film będzie miał swoją pierwszą szeroką premierę kinową, w przeciwieństwie do ograniczonych pokazów kinowych. Potwierdzono również, że zostanie nakręcony na 65mm filmie, co jest rzadkością dla usług streamingowych ogólnie.
 • Tak jak w filmie, Alejandro G. Iñárritu i jego żona, montażystka Maria Eladia Hagerman, stracili dziecko kilka dni po jego narodzinach.
 • Alejandro G. Iñárritu powrócił do Meksyku, aby nakręcić i wyprodukować film po raz pierwszy od ponad dwudziestu lat od czasu “Amores perros” (2000).

Podsumowanie

Film “Bardo, fałszywa kronika garści prawd” otrzymał różne oceny na różnych platformach. Na Filmwebie uzyskał ocenę 6,1, na IMDb 6,7, a na TMDb 7. Gatunkiem tego filmu jest dramat i komedia.

Opisując ogólnie ten film, można stwierdzić, że może się on spodobać osobom, które lubią produkcje o głębszych przesłaniach, które poruszają tematy życiowe i społeczne. Film ten może również przyciągnąć uwagę osób, które cenią sobie humor i lekkie podejście do tematów trudnych.

Jednakże, dla tych, którzy preferują bardziej konkretną fabułę i akcję, film ten może być mniej interesujący. Osoby oczekujące dynamicznych scen i wciągającej historii mogą nie znaleźć tego w “Bardo, fałszywej kronice garści prawd”.

Podsumowując, ten film może przyciągnąć uwagę osób poszukujących produkcji z elementami dramatu i komedii oraz tych, którzy lubią refleksyjne kino. Jednakże, dla fanów bardziej akcji i dynamicznych fabuł, może nie spełnić ich oczekiwań.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo