Konto Premium

Barcelona 77 cały film

Konto Premium

Barcelona 77 – opis fabuły

Film “Barcelona 77” to dzieło wielokrotnie nagradzanego reżysera Alberto Rodrígueza, który powraca, aby ukazać hiszpański system penitencjarny tuż po zakończeniu dyktatury w 1977 roku. Akcja filmu rozgrywa się w burzliwym momencie historii, kiedy los więźniów politycznych został niejako zapomniany.

Fabuła skupia się na głównych bohaterach, którymi są Javier Gutiérrez i Miguel Herrán. Gutiérrez wciela się w postać więźnia politycznego, który przebywa w barcelońskim więzieniu. Jego postać jest symbolem oporu i walki o wolność w trudnych czasach transformacji politycznej.

Herrán natomiast gra rolę młodego strażnika więziennego, który staje w obliczu moralnych dylematów i konfliktów wynikających z brutalności systemu penitencjarnego. Jego postać reprezentuje młode pokolenie, które musi zmierzyć się z przeszłością kraju i dokonać wyboru między lojalnością a sprawiedliwością.

Wraz z rozwojem fabuły filmu, widzowie są świadkami napięcia i dramatycznych wydarzeń, które mają miejsce zarówno wewnątrz więzienia, jak i na zewnątrz. “Barcelona 77” porusza tematykę politycznych represji, walki o wolność i godność człowieka, a także konfrontacji z przeszłością.

Obraz ten, napisany przez Rodrígueza i jego stałego współpracownika, Rafaela Cobosa, przywołuje niespokojny duch tamtych czasów i ukazuje trudne wybory, przed jakimi stanęli bohaterowie. “Barcelona 77” to film, który porusza emocje i skłania do refleksji nad historią i wartościami, które kształtują naszą rzeczywistość.

Obsada aktorska w filmie „Barcelona 77”

Aktorzy:

 • Miguel Herrán jako Manuel
 • Javier Gutiérrez jako Pino
 • Jesús Carroza jako Negro
 • Catalina Sopelana jako Lucía
 • Fernando Tejero jako Marbella
 • Xavi Sáez jako Boni
 • Víctor Castilla jako Rompetechos
 • Alfonso Lara jako Demcrata
 • Iñigo de la Iglesia jako Agustín

Gdzie obejrzeć cały film Barcelona 77 online

HBO Max: Film można obejrzeć na platformie streamingowej HBO Max. Jest to popularny serwis VOD, który oferuje szeroki wybór filmów, seriali i programów telewizyjnych. HBO Max jest dostępny w Stanach Zjednoczonych i oferuje oryginalne treści produkowane przez HBO, a także wiele innych popularnych produkcji. Serwis oferuje wysoką jakość transmisji i możliwość oglądania treści offline.

Player+: Film można obejrzeć na platformie streamingowej Player+. Jest to polski serwis VOD, który oferuje bogatą bibliotekę filmów, seriali, programów telewizyjnych i sportowych transmisji na żywo. Player+ jest dostępny w Polsce i oferuje zarówno polskie, jak i zagraniczne produkcje. Serwis umożliwia personalizację treści, a także oferuje funkcję oglądania offline.

Play Now: Film można obejrzeć na platformie streamingowej Play Now. Jest to serwis VOD oferowany przez operatora telekomunikacyjnego Play w Polsce. Play Now oferuje szeroki wybór filmów, seriali i programów telewizyjnych, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Serwis umożliwia dostęp do treści na różnych urządzeniach, a także oferuje funkcję oglądania offline.

Ciekawe informacje o „Barcelona 77”

 • Reunites Javier Gutiérrez with the director Alberto Rodríguez after Stare grzechy mają długie cienie (2014).
 • Mimo że fabuła głównych bohaterów (Manuela i Pino) jest fikcyjna, jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami: podczas reżimu frankistowskiego (1939-1975) i nawet kilka lat później, okrucieństwo i nadmierne użycie siły przez strażników wobec więźniów były stałe w więzieniu. Represyjne prawa istniejące w czasach frankizmu, takie jak rzeczywiste “Ley de Vagos y Maleantes” (Prawo o włóczęgach i bandytach), przedstawione w filmie, służyły nie tylko do aresztowania ludzi przez policję, ale także gwarantowały, że zostaną oni przetrzymywani w więzieniu po aresztowaniu (szczególnie jeśli byli uważani za przeciwników frankizmu). Strażnicy mieli bezwzględną bezkarność za popełnianie aktów przemocy i tortur wobec więźniów, którzy nie mieli prawa zgłaszać tego władzom (a każda próba ujawnienia tego, co działo się poza więzieniem, była szybko tłumiona). Pomimo że generał Franco zmarł w listopadzie 1975 roku, kończąc reżim i ustanawiając nową demokrację, system penitencjarny w więzieniu był zachowany przez długi czas. Pierwszy demokratyczny rząd po 40 latach udzielił amnestii tylko więźniom politycznym, ale nie więźniom zwykłym. Rzeczywista organizacja Coordinadora de Presos en Lucha (skrót COPEL; Koordynator Więźniów Walczących) została utworzona przez więźniów Carabanchel jesienią 1976 roku, aby zażądać od rządu ogólnej amnestii, humanizacji więzień, usunięcia torturujących strażników oraz reformy prawa więziennego. COPEL zostało ostatecznie rozwiązane w 1978 roku, nie osiągając żadnego z postawionych celów.

Podsumowanie

Film “Barcelona 77” otrzymał różne oceny na różnych platformach. Na Filmwebie otrzymał ocenę 7,0, na IMDb 6,9, a na TMDb 7,3. Jest to thriller, który może przypaść do gustu osobom lubiącym napięcie i nieprzewidywalne zwroty akcji. Film ten może zainteresować widzów poszukujących emocji i zagadek, które będą trzymać ich w napięciu. Jednak dla osób preferujących spokojne i przewidywalne historie, “Barcelona 77” może okazać się zbyt intensywny i trudny do zrozumienia. Ostatecznie, oceny filmu sugerują, że jest to produkcja warta uwagi dla miłośników gatunku thriller.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo