Konto Premium

Bal cały film

Konto Premium

Fabuła filmu “Bal”

Dee Dee Allen (w tej roli trzykrotna zdobywczyni Oscara Meryl Streep) i Barry Glickman (laureat nagrody Tony James Corden) to aktorzy teatralni z Nowego Jorku, którzy mają poważny problem – ich kosztowna sztuka broadwayowska okazuje się wielką klapą, a ich szanse na dalszą karierę zostają praktycznie zniszczone. W tym samym czasie w małym miasteczku w stanie Indiana licealistka Emma Nolan (debiutantka Jo Ellen Pellman) doświadcza rozczarowania zupełnie innego rodzaju – mimo poparcia dyrektora szkoły (Keegan-Michael Key), przewodnicząca stowarzyszenia rodziców i nauczycieli (Kerry Washington) zabrania jej przyjść na szkolny bal ze swoją dziewczyną Alyssą (Ariana DeBose).

Dee Dee i Barry dochodzą do wniosku, że trudna sytuacja Emmy jest idealną okazją do odbudowania swojego publicznego wizerunku. Postanawiają więc wyruszyć w trasę razem z Angie (nagrodzona Oscarem Nicole Kidman) i Trentem (Andrew Rannells), drugą parą cynicznych aktorów poszukujących szansy na wybicie się. Jednak gdy motywowany egoizmem aktywizm aktorów niespodziewanie obraca się przeciwko nim, cała czwórka musi postawić wszystko na głowie, aby zapewnić Emmie noc, w której może być sobą.

Obsada aktorska w filmie „Bal”

Aktorzy:

 • Nicole Kidman jako Angie Dickinson
 • Meryl Streep jako Dee Dee Allen
 • James Corden jako Barry Glickman
 • Keegan-Michael Key jako Dyrektor Hawkins
 • Andrew Rannells jako Trent Oliver
 • Kerry Washington jako Pani Greene
 • Nico Greetham jako Nick Boomer
 • Kevin Chamberlin jako Sheldon Saperstein
 • Nathaniel J. Potvin jako Kevin

Gdzie obejrzeć cały film Bal online

Film można obejrzeć na platformie VOD Netflix. Netflix to jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych na świecie, oferujący szeroki wybór filmów, seriali, dokumentów i programów telewizyjnych. Serwis działa na zasadzie subskrypcji, gdzie użytkownicy płacą miesięczną opłatę za dostęp do treści. Netflix produkuje również własne oryginalne filmy i seriale, które zdobywają wiele nagród i cieszą się dużą popularnością. Serwis oferuje personalizowane rekomendacje na podstawie preferencji użytkownika oraz umożliwia oglądanie treści w wysokiej jakości i bez reklam.

Ciekawe informacje o „Bal”

 • W jednej ze scen Barry (James Corden) ubolewa, że jeszcze nie zdobył nagrody Tony. James Corden jest jedynym członkiem obsady filmu, który w rzeczywistości zdobył nagrodę Tony.
 • Nicole Kidman wciela się w postać Angie Dickinson, dziewczyny z chóru, która po dwudziestu latach pracy w musicalu Chicago postanawia zrezygnować, ponieważ producenci nigdy nie dali jej szansy na zagranie roli Roxie Hart. W rzeczywistości Kidman odrzuciła rolę Roxie Hart w Chicago (2002).
 • Dee Dee śpiewa, że kiedyś powiedziano jej, że jest za stara, aby zagrać Evę Perón w broadwayowskim musicalu Evita. Meryl Streep, która gra Dee Dee, była bardzo bliska zdobycia roli Evy Perón w filmowej adaptacji musicalu Andrewa Lloyda Webbera Evita (1996). Streep często opowiadała o tym, jak bardzo się starała o tę rolę, włączając intensywne lekcje śpiewu. Ostatecznie wybór padł między Madonną a Streep, a rolę zdobyła Madonna.
 • Oryginalni aktorzy z Broadwayu przesłuchiwali się do roli, takich jak Beth Leavel, Brooks Ashmanskas, Angie Schworer i Christopher Sieber, których role w filmie grają odpowiednio Streep, Corden, Kidman i Rannells.
 • Postacie Babci Bea, granej przez Mary Kay Place, i Verę, granej przez Tracey Ullman, zostały stworzone specjalnie dla filmu i nie występują w wersji scenicznej.

Podsumowanie

Film “Bal” otrzymał różne oceny na różnych platformach. Na Filmwebie zdobył ocenę 5,4, na IMDb 5,9, a na TMDb 6,2. To sugeruje, że opinie widzów są podzielone.

“Bal” to film z gatunku dramatu, komedii i musicalu. Dzięki temu połączeniu różnych gatunków może przyciągnąć uwagę różnych grup widzów. Dla miłośników dramatów może być interesujący ze względu na głębokie emocje i poruszające historie bohaterów. Komediowe elementy mogą przyciągnąć tych, którzy lubią lekkie i zabawne filmy. Natomiast obecność musicalowych sekwencji może przypaść do gustu fanom muzyki i tańca.

Jednakże, ze względu na mieszane oceny, film może nie spełnić oczekiwań niektórych widzów. Ci, którzy preferują konkretne gatunki filmowe lub nie są zainteresowani połączeniem dramatu, komedii i musicalu, mogą nie być zadowoleni z “Balu”. Ponadto, jeśli ktoś oczekuje filmu o konkretnej tematyce lub stylu narracji, może być rozczarowany brakiem informacji na ten temat.

Podsumowując, “Bal” to film dla tych, którzy lubią eksperymentować z różnymi gatunkami filmowymi i są otwarci na różnorodne doznania. Jednakże, dla tych, którzy preferują bardziej jednoznaczne filmy lub mają konkretne oczekiwania co do fabuły, może nie być to najlepszy wybór.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo