Konto Premium

Bal czterdziestu jeden cały film

Konto Premium

Fabuła filmu “Bal czterdziestu jeden”

Na podstawie prawdziwych wydarzeń.

Film “Bal czterdziestu jeden” rozgrywa się pod koniec XIX wieku i opowiada historię Ignacio de la Torre, który poślubia córkę prezydenta Meksyku, Porfirio Díaza. Ignacio jednak prowadzi podwójne życie, utrzymując równowagę między tradycyjnym światem polityki a tajną społecznością, do której należy.

Ignacio stopniowo wspina się po szczeblach kariery politycznej, jednocześnie utrzymując swoje związki z tajemniczą organizacją. Wszystko trzyma się na włosku, dopóki nie spotyka Evaristo, 42. członka klubu. Pomiędzy Ignacio a Evaristem rodzi się silne uczucie, które stawia ich w trudnej sytuacji.

Tajemnice Ignacia wychodzą na jaw, gdy policja przeprowadza skandaliczny nalot na jedną z imprez, znaną jako “Taniec 41”. Wydarzenie to staje się punktem kulminacyjnym filmu, odsłaniając całą sieć intryg i zakulisowych działań.

Fabuła “Balu czterdziestu jeden” ukazuje trudności, z jakimi musi zmierzyć się Ignacio de la Torre, próbując utrzymać równowagę między dwoma światami. Film porusza tematy polityki, tajemniczości i zakazanej miłości, ukazując skomplikowane relacje społeczne i osobiste wyzwania bohaterów.

Obsada aktorska w filmie „Bal czterdziestu jeden”

Aktorzy:

 • Fernando Becerril jako Porfirio Díaz
 • Mabel Cadena jako Amada Díaz
 • Alfonso Herrera jako Ignacio de la Torre
 • Paulina Álvarez Muñoz jako Luz Díaz
 • Emiliano Zurita jako Evaristo Rivas
 • Abraham Juárez jako Kelner
 • Rodrigo Virago jako Felix Díaz
 • Fernanda Echevarría jako Carmen Romero Rubio
 • Sergio Solís jako Rafael

Gdzie obejrzeć cały film Bal czterdziestu jeden online

Film można obejrzeć na platformie VOD Netflix. Netflix to jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych na świecie, oferujący szeroki wybór filmów, seriali, dokumentów i programów telewizyjnych. Serwis ten działa w ponad 190 krajach i ma ponad 200 milionów subskrybentów. Netflix jest znany z produkcji własnych oryginalnych treści, takich jak “Stranger Things”, “The Crown” czy “House of Cards”. Serwis oferuje również personalizowane rekomendacje dla użytkowników, a także możliwość pobierania treści offline.

Ciekawe informacje o „Bal czterdziestu jeden”

 • Z powodu tego incydentu liczba 41 stała się pechowa dla wielu osób, a niektóre hotele nawet nie miały pokoju numer 41.
 • To jeden z ostatnich filmów w historii Meksyku, który skorzystał z fiskalnych bodźców “Eficine”.
 • Film został wyprodukowany przy wsparciu “Eficine”.
 • Film został wydany na platformie Netflix w 2021 roku.
 • Strzelanina w klubie nocnym Pulse w Orlando, która spowodowała śmierć łącznie 50 osób, miała miejsce w dniu urodzin George’a Herberta Walkera Busha, 41. prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Podsumowanie

Film “Bal czterdziestu jeden” otrzymał różne oceny na różnych platformach. Na Filmwebie zdobył ocenę 5,7, na IMDb 6,8, a na TMDb 7,9. Te różnice w ocenach mogą sugerować, że film ten może być subiektywnie odbierany przez widzów.

“Bal czterdziestu jeden” to biograficzny dramat, który może przyciągnąć uwagę pewnej grupy widzów. Osoby zainteresowane historią i życiem realnych postaci mogą znaleźć w tym filmie coś interesującego. Dodatkowo, dla fanów dramatów biograficznych, “Bal czterdziestu jeden” może być ciekawym doświadczeniem.

Jednakże, dla osób oczekujących dynamicznej akcji i szybkich scen, ten film może okazać się zbyt powolny i nudny. Ponadto, jeśli ktoś nie jest zainteresowany historią lub nie przepada za dramatami biograficznymi, to “Bal czterdziestu jeden” może nie spełnić ich oczekiwań.

Podsumowując, “Bal czterdziestu jeden” to film biograficzny dramat, który może przyciągnąć uwagę osób zainteresowanych historią i życiem realnych postaci. Jednakże, dla osób oczekujących dynamicznej akcji i niezwiązanych z rzeczywistością fabuł, ten film może nie być odpowiedni.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo