Konto Premium

Aż poleje się krew cały film

Konto Premium

Auż poleje się krew – wielka amerykańska opowieść o chciwości i religii

Jednym z najwybitniejszych filmów amerykańskich XXI wieku jest „Auż poleje się krew” w reżyserii Paula Thomasa Andersona. Produkcja ta zdobyła wiele nagród i uznanie krytyków, a jej główną rolę zagrał Daniel Day-Lewis, który za swoją kreację otrzymał Oscara. W filmie przedstawiono historię Daniela Plainviewa, który w okresie narodzin amerykańskiego kapitalizmu, inwestując w przemysł naftowy, dorobił się ogromnego bogactwa.

Film opowiada o bezwzględnym, gotowym na wszystko człowieku, który w imię zysku jest w stanie przejść nad trupami. Anderson ukazuje Plainviewa jako postać, która nie cofnie się przed niczym, a nawet zabójstwo nie jest dla niego przeszkodą. Bohater zdaje sobie sprawę, że w biznesie trzeba być bezwzględnym, a emocje nie mają tu miejsca.

W filmie pojawiają się także wątki religijne, związane z pochodzeniem i wychowaniem Plainviewa. Główny bohater jest zadeklarowanym ateistą, ale jednocześnie posługuje się chrześcijańską retoryką, by przekonać ludzi do swoich interesów. Jego stosunki z rodziną i ludźmi, którzy mu pomagają, komplikują się z czasem, gdy jego chciwość i bezwzględność zaczynają wpływać na ich życie.

Jednym z największych atutów filmu jest niezwykła gra aktorska Daniela Day-Lewisa, który wcielił się w rolę Plainviewa. Jego kreacja została doceniona przez krytyków i przyniosła mu Oscara dla najlepszego aktora. Day-Lewis w doskonały sposób oddał charakter swojej postaci, pokazując jej chłodną kalkulację i bezwzględność.

„Auż poleje się krew” to film, który z pewnością zasługuje na uwagę. To wielka amerykańska opowieść o chciwości, religii i przede wszystkim o narodzinach amerykańskiego kapitalizmu. Jeśli chcesz zobaczyć ten film, możesz poszukać go w serwisach streamingowych, gdzie dostępny jest w wersji online.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo