Konto Premium

Asteriks i Obeliks: Imperium smoka cały film

Konto Premium

Asteriks i Obeliks: Imperium smoka

Jest rok 50 p.n.e. Cesarzowa Chin, w wyniku zamachu stanu przeprowadzonego przez zdradzieckiego księcia, zostaje uwięziona. Córka porwanej władczyni – księżniczka Sass-Yi, wraz ze swoim wiernym ochroniarzem i fenickim kupcem wyrusza do odległej Galii, aby szukać pomocy dla swojego kraju.

Tak oto poznaje Asteriksa i Obeliksa – dwóch dzielnych bohaterów, którzy nie cofną się przed niczym, aby zaprowadzić ład i porządek wszędzie tam, gdzie zapanował chaos i bezprawie… Oraz wszędzie tam, gdzie można przy okazji smacznie podjeść. Galowie z wielką chęcią przystają na prośbę księżniczki i wspólnie z jej przyjaciółmi oraz odpowiednim zapasem magicznego napoju wyruszają w długą i pełną przygód podróż na Daleki Wschód.

Jednak oko na to wszystko ma także słynny wróg Asteriksa i Obeliksa – Juliusz Cezar, który jest żądny nowych zdobyczy i zbiera potężną armię, aby podbić orientalną krainę po drugiej stronie globu.

Obsada aktorska w filmie „Asteriks i Obeliks: Imperium smoka”

Aktorzy:

 • Guillaume Canet jako Cezar
 • Jonathan Cohen jako Graindemaïs
 • Marion Cotillard jako Kleopatra
 • Julie Chen jako Księżniczka Fu Yi
 • Leanna Chea jako Tat Han
 • José Garcia jako Biopiks
 • Manu Payet jako Ri Qi Qi

Ciekawe informacje o „Asteriks i Obeliks: Imperium smoka”

 • Pierwszy film live-action o Astérixie, który jest całkowicie oryginalną historią, nie opartą na jednej lub kilku komiksowych książkach. Wcześniej animowane filmy Dwanaście prac Asteriksa (1976) i Asterix i Obelix. Tajemnica magicznego wywaru (2018) były również oryginalnymi historiami, chociaż pierwszy został napisany i współreżyserowany przez twórców Astérixa, René Goscinny’ego i Alberta Uderzo.
 • Choć jest to pierwsze pojawienie się Vincenta Cassela w filmie o Astérixie, jego ojciec Jean-Pierre Cassel wcześniej wystąpił jako druid Panoramix w filmie Asterix na olimpiadzie (2008), a jego była żona Monica Bellucci zagrała Kleopatrę w filmie Asterix i Obelix: Misja Kleopatra (2002). Ponadto postać Maccabaeusa w komiksie “Asterix i Piktowie” była oparta na cechach Vincenta Cassela.
 • Historycznie prawdziwy cesarz Han Xuandi miał dwie córki, księżniczkę Jingwu i księżniczkę Guantao Shi, które obie żyły w roku 50 p.n.e. (rok, w którym rozgrywają się wszystkie historie o Astérixie).
 • Przed ogłoszeniem tego filmu w listopadzie 2017 roku mówiono, że Michel Hazanavicius, Franck Gastambide i Fabien Onteniente są w grze o reżyserię piątego filmu o Astérixie. Onteniente miał nadzieję na zrealizowanie adaptacji komiksu “Asterix na Korsyce”, dwudziestego tomu serii. Gastambide przypadkowo dostał rolę w tym filmie.
 • Zgodnie z tradycją w historiach o Astérixie większość imion jest grą słów:
  Deng Tsin Qin, imię roguśnego księcia, odnosi się do dyskotekowego hitu ABBA “Dancing Queen”, podczas gdy Ielosubmarine to nawiązanie do przeboju Beatlesów “Yellow Submarine”; Ri Qi Qi oznacza ‘riquiqui’ (“itsy-bitsy” po angielsku), Tat Han oznacza ‘tatane’ (‘klaps’ po angielsku), a Ban Han oznacza ‘banane’ (‘banan’ lub ‘szeroki uśmiech’ po angielsku); Graindemaïs i Épidemaïs oznaczają odpowiednio ‘ziarno kukurydzy’ i ‘kolbę kukurydzy’; niektóre są oczywiste, jak Titanix, Antivirus, Remix, Biopix, Radius, Cubitus, Sinus i Plexus; Abribus oznacza “przystanek autobusowy”, Lapsus oznacza “freudowski lapsus”, a Abdelmalix to nawiązanie do pisarza/artysty rapowego Abd al Malika.

Podsumowanie

Film “Asteriks i Obeliks: Imperium smoka” otrzymał różne oceny na różnych platformach. Na Filmwebie zdobył ocenę 6,0, na IMDb 5,1, a na TMDb 4,9. Jest to film z gatunku familijnego, komediowego i przygodowego.

Dzięki temu szerokiemu spektrum gatunków, film może przypaść do gustu różnym grupom widzów. Osoby lubiące filmy familijne będą miały okazję do wspólnego oglądania i zabawy z całą rodziną. Komediowe elementy mogą przyciągnąć fanów humoru i dowcipów. Natomiast miłośnicy przygód mogą cieszyć się dynamicznymi scenami akcji i niezwykłymi wydarzeniami.

Jednakże, dla tych, którzy oczekują głębszej fabuły lub bardziej wyszukanych żartów, film może okazać się rozczarowaniem. Ponadto, osoby niezainteresowane filmami familijnymi lub komediami mogą nie znaleźć w nim nic dla siebie.

Podsumowując, “Asteriks i Obeliks: Imperium smoka” to film, który może przypaść do gustu rodzinom szukającym rozrywki oraz fanom lekkiego humoru i przygód. Jednakże, dla widzów o bardziej wymagających gustom film ten może nie spełnić ich oczekiwań.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo