Konto Premium

Armia umarłych cały film

Konto Premium

Film “Army of the Dead” został wyreżyserowany wyłącznie przez Zacka Snydera. Jego premiera odbyła się 21 maja 2021 roku. Film jest z gatunku horroru i akcji, a jego oryginalny tytuł to “Army of the Dead”. Powstał w USA i ma scenariusz napisany przez Joby’ego Harolda i Shay’a Hattena. Czas trwania filmu wynosi 148 minut.

Armia umarłych – opis fabuły

Akcja filmu “Armia umarłych”, autorstwa Zacka Snydera (reżysera filmów “300” i “Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera”), rozgrywa się po wybuchu epidemii zombie, która pozostawiła Las Vegas w gruzach i odgrodziła miasto od reszty świata. Głównym bohaterem jest Scott Ward (w tej roli Dave Bautista), wysiedlony mieszkaniec Vegas i były bohater wojny z zombie, który teraz zajmuje się przewracaniem hamburgerów na obrzeżach miasta, które teraz nazywa domem.

Pewnego dnia Scott spotyka się z szefem kasyna o nazwisku Bly Tanaka (w tej roli Hiroyuki Sanada), który ma dla niego wyjątkową propozycję. Tanaka proponuje Scottowi włamanie się do strefy kwarantanny opanowanej przez zombie, aby odzyskać 200 milionów dolarów, ukrytych w skarbcu pod główną ulicą miasta. Całe przedsięwzięcie musi zostać wykonane przed zniszczeniem miasta przez rząd, co nastąpi w ciągu 32 godzin.

Mając niewiele do stracenia, Scott podejmuje wyzwanie i gromadzi zespół specjalistów, którzy mają przeprowadzić ten niebezpieczny napad. Jednak mają do czynienia z tykającym zegarem, niedostępnym skarbcem oraz sprytniejszą i szybszą hordą zbliżających się zombie. W największym napadzie wszech czasów ocaleni biorą wszystko, ale czy uda im się przeżyć i odzyskać ukryte bogactwo?

Obsada aktorska w filmie „Armia umarłych”

Aktorzy:

 • Dave Bautista jako Scott Ward
 • Ella Purnell jako Kate Ward
 • Omari Hardwick jako Vanderohe
 • Ana de la Reguera jako Maria Cruz
 • Theo Rossi jako Burt Cummings
 • Matthias Schweighöfer jako Dieter
 • Nora Arnezeder jako Lilly (“Kojot”)
 • Garret Dillahunt jako Martin
 • Hiroyuki Sanada jako Bly Tanaka

Gdzie obejrzeć cały film Armia umarłych online

Film można obejrzeć na platformie VOD Netflix. Netflix to jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych na świecie, oferujący szeroki wybór filmów, seriali, dokumentów i programów telewizyjnych. Serwis działa na zasadzie subskrypcji, gdzie użytkownicy płacą miesięczną opłatę za dostęp do treści. Netflix produkuje również własne oryginalne filmy i seriale, które zdobywają wiele nagród i cieszą się dużą popularnością. Serwis oferuje personalizowane rekomendacje na podstawie preferencji użytkowników oraz umożliwia oglądanie treści w wysokiej jakości i bez reklam.

Ciekawe informacje o „Armia umarłych”

 • W pierwszej scenie, podczas gdy konwój opuszcza Area 51, można zobaczyć dwa UFO.
 • Pod koniec filmu, zanim Van zdaje sobie sprawę, że zaraz stanie się nowym Zeus, ponieważ został przez niego ugryziony, cytuje Josepha Campbella, znanego filozofa, którego najbardziej znanym dziełem jest “Podróż bohatera”, kompleksowe spojrzenie na różne elementy fabuły w mitach. W trakcie sekwencji tytułowej okazuje się również, że Van ma stopień magistra filozofii.
 • Reżyser Zack Snyder spędził kilka lat na kupowaniu na eBay wszystkich obiektywów Canon Dream Lens z lat 60., aby nadać filmowi miękki, organiczny wygląd w kontraście do surowego apokaliptycznego krajobrazu zombie. Przed filmem przez rok współpracował również z Red Studios nad projektowaniem specjalnie wykonanych kamer, które łączyły technologię cyfrową z obiektywami Canon Dream Lens.
 • W pewnym momencie filmu Królowa Zombie, grana przez Athenę Perample, zostaje ścięta przez Martina, “złego korporacjonistę”. Martin brutalnie odrywa głowę królowej za pomocą garoty, mając na celu zachowanie jej dla swoich szefów. W niektórych ujęciach niesamowicie ekspresyjna “żywa” głowa Zombie Queen jest w pełni zmechanizowana. Głowę mechanicznie zaprojektował Eric Fiedler. Fantastyczna praca. Był tam tego dnia z nami jako kukiełkowy operator. To było zabawne – mówi szef charakteryzacji Justin Raleigh. Głowa odciętej królowej zombie miała szeroki zakres ruchu, z możliwością otwierania, zamykania i poruszania szczęką oraz ruchem oczu. Głowa była w pełni samodzielna, bez żadnych kabli. Baterie, odbiorniki i inne mechanizmy wewnętrzne były dostępne przez tył głowy. “Mieliśmy mały punkt dostępu z tyłu linii włosów, który mogliśmy otworzyć i dostać się do środka” – kontynuuje Raleigh – “Cieszę się, że Zack chciał coś takiego zrobić, bo to już teraz rzadkość”. W niektórych ujęciach aktorka miała na sobie ubranie w kolorze zieleni lub niebieskim, a jej prawdziwa głowa była filmowana, podczas gdy w innych ujęciach używano animatroniki. “To naprawdę ładnie się ze sobą połączyło”. Kiedy Zeus, “Król Zombie”, znajduje odcięte ciało swojej królowej, podnosi je i wraca do kasyna, które Alpha zombie używają jako swojej kwater. Raleigh wyjaśnia, że bezgłowe ciało zostało wykonane z twardego silikonu z ruchomym szkieletem, które ważyło około siedemdziesięciu funtów. Ciało zostało zbudowane w taki sposób, aby kiedy jest podnoszone, “rusza się jak normalne ciało, gdy go trzyma. Porusza się tak, jakby miało tkankę podskórną” i rzeczywistą wagę.
 • Pod koniec filmu, zanim Van zdaje sobie sprawę, że zaraz stanie się nowym Zeus, ponieważ został przez niego ugryziony, cytuje Josepha Campbella, znanego filozofa, którego najbardziej znanym dziełem jest “Podróż bohatera”, kompleksowe spojrzenie na różne elementy fabuły w mitach. W trakcie sekwencji tytułowej okazuje się również, że Van ma stopień magistra filozofii.

Podsumowanie

Film “Armia umarłych” otrzymał różne oceny na różnych platformach. Na Filmwebie otrzymał ocenę 5,0, na IMDb 5,8, a na TMDb 6,3. Te różnice w ocenach mogą sugerować, że film ten może być kontrowersyjny i podzielić widownię.

Dla miłośników horrorów i akcji, którzy lubią napięcie i nie boją się krwawych scen, “Armia umarłych” może być interesującym wyborem. Film zapewnia dynamiczną akcję i przerażające momenty, które mogą dostarczyć mocnych wrażeń.

Jednak dla osób, które nie przepadają za filmami grozy lub nie są zainteresowane brutalnymi scenami, “Armia umarłych” może okazać się zbyt przerażający. Film ten skupia się na tematyce zombie i może zawierać wiele scen przemocy i grozy, które mogą być nieodpowiednie dla niektórych widzów.

Podsumowując, jeśli jesteś fanem horrorów i akcji oraz lubisz filmy związane z tematyką zombie, to “Armia umarłych” może być dla Ciebie. Jednak jeśli nie przepadasz za filmami grozy lub nie jesteś zainteresowany brutalnymi scenami, lepiej poszukać innej produkcji.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo