Konto Premium

Aquaman i Zaginione Królestwo cały film

Konto Premium

Aquaman i Zaginione Królestwo: Walka o przetrwanie Atlantydy

Aquaman i Zaginione Królestwo: Walka o przetrwanie Atlantydy

W filmie “Aquaman i Zaginione Królestwo” Czarna Manta, niezwykle zdeterminowany w swojej zemście, staje do walki z Aquamanem. Tym razem jednak jest potężniejszy niż kiedykolwiek wcześniej, posiadając moc mitycznego Czarnego Trójzęba. Jego celem jest nie tylko zniszczenie Aquamana, ale także całej Atlantydy.

Aquamana, aby pokonać swojego wroga, musi zaskakująco prosić o pomoc swojego uwięzionego brata Orma, który był poprzednim królem Atlantydy. Obaj muszą porzucić swoje różnice i współpracować, aby ochronić królestwo oraz uratować rodzinę Aquamana i cały świat przed nieodwracalnym zniszczeniem.

W filmie ponownie pojawiają się znane postacie. Jason Momoa wciela się w Arthura Curry’ego / Aquamana, który teraz musi pogodzić obowiązki króla Atlantydy z byciem świeżo upieczonym ojcem. Patrick Wilson gra Orma, przyrodniego brata Aquamana i jego głównego wroga, który teraz musi podjąć się nowej roli niechętnego sprzymierzeńca brata.

Amber Heard powraca jako Mera, królowa Atlantydy i matka spadkobiercy tronu. Yahya Abdul-Mateen II wciela się w postać Czarnej Manty, która pragnie zemsty za śmierć ojca i chce zagłady Aquamana, jego rodziny oraz całej Atlantydy. Nicole Kidman gra Atlannę, zaciekłą przywódczynię i matkę o sercu wojownika.

W filmie pojawiają się również Dolph Lundgren jako król Nereus i Randall Park jako doktor Stephen Shin. Razem wszyscy bohaterowie muszą stawić czoła niebezpieczeństwu i połączyć siły, aby uratować Atlantydę przed zagładą.

“Aquaman i Zaginione Królestwo” to pełna akcji i emocji opowieść o walce o przetrwanie, jedności rodzeństwa i miłości do rodziny. Czy Aquaman i Orm będą w stanie zapomnieć o swoich różnicach i współpracować dla dobra wszystkich? Czy uda im się pokonać Czarną Mantę i uratować Atlantydę przed nieuchronnym losem? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w tym ekscytującym filmie.

Obsada aktorska w filmie „Aquaman i Zaginione Królestwo”

Aktorzy:

 • Jason Momoa jako Tom Curry
 • Nicole Kidman jako Stingray

Ciekawe informacje o „Aquaman i Zaginione Królestwo”

 • Jason Momoa był pierwszą osobą, która zaproponowała historię dla kontynuacji filmu “Aquaman” (2018) i otrzymał za to uznanie jako autor scenariusza. Stał się szóstą osobą, która otrzymała uznanie za pisanie scenariusza do filmu o superbohaterze z komiksu, w którym również wystąpił. Poprzednimi osobami byli:
  – Christopher Reeve – Superman IV (1987)
  – Paul Rudd – Ant-Man (2015) i Ant-Man i Osa (2018)
  – Ryan Reynolds – Deadpool 2 (2018)
  – Tom Hardy – Venom 2: Carnage (2021)
  – Taika Waititi – Thor: Miłość i grom (2022)
  (Edward Norton przeredagował scenariusz Zak Penna do filmu Incredible Hulk (2008), ale nie otrzymał za to uznania.)
 • Jest to piąte i ostatnie pojawienie się Marka Ben Afflecka jako Bruce Wayne/Batman, co czyni go aktorem z największą liczbą występów w filmach akcji na żywo jako ten bohater.
 • Tytuł roboczy filmu to “Necrus”. Jest to nazwa podwodnego królestwa z komiksów o Aquamanie.
 • Aquaman nosi niebieski strój stealth w tym filmie, który ma zdolność zmiany koloru inspirowaną ośmiornicą. Niebieski strój pochodzi z komiksów o Aquamanie z 1986 roku.
 • Pomimo pracy jako aktorka od wczesnych lat 80., ten film jest pierwszą kontynuacją, w której Nicole Kidman wystąpiła pojawiając się wcześniej w poprzedniej części. Wcześniej pojawiła się w kontynuacji Batman Forever (1995), ale nie wystąpiła w poprzednim filmie ani w kolejnej części.

Podsumowanie

Film “Aquaman i Zaginione Królestwo” otrzymał różne oceny na stronie Filmweb. Niektórzy użytkownicy przyznali mu wysokie oceny, podkreślając dynamiczną akcję i efekty specjalne. Inni natomiast byli mniej zadowoleni, krytykując brak oryginalności i przewidywalność fabuły.

Ze względu na gatunek filmu, czyli akcję, można przypuszczać, że ten film może przypaść do gustu osobom lubiącym widowiskowe sceny walki, spektakularne pościgi i efekty specjalne. Osoby ceniące dynamiczne produkcje z dużą dawką adrenaliny mogą być zainteresowane tym filmem.

Jednakże dla osób oczekujących głębszej fabuły, oryginalnych pomysłów i zaskakujących zwrotów akcji, “Aquaman i Zaginione Królestwo” może nie spełnić ich oczekiwań. Film może być również mniej atrakcyjny dla tych, którzy nie są fanami gatunku akcji i preferują inne rodzaje kina.

Podsumowując, “Aquaman i Zaginione Królestwo” może się spodobać miłośnikom widowiskowej akcji i efektów specjalnych, ale może nie przypaść do gustu tym, którzy oczekują czegoś więcej niż tylko spektakularnych scen.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo