Konto Premium

Apollo 10 1 2: Kosmiczne dzieciństwo cały film

Konto Premium

Apollo 10 1/2: Kosmiczne dzieciństwo

“Apollo 10 1/2: Kosmiczne dzieciństwo” to historia pierwszego lądowania na Księżycu w 1969 r. opowiedziana z dwóch przeplatających się perspektyw: astronauty i członków kontroli misji oraz chłopca z Houston w Teksasie, który marzy o międzygalaktycznych podróżach. Oparta częściowo na życiu nominowanego do Oscara reżysera i scenarzysty Richarda Linklatera animacja “Apollo 10 1/2: Kosmiczne dzieciństwo” jest migawką amerykańskiego stylu życia z lat 60. ubiegłego wieku, a także połączeniem opowieści o dorastaniu, komentarza społecznego i epickiej przygody.

Obsada aktorska w filmie „Apollo 10 1 2: Kosmiczne dzieciństwo”

Aktorzy:

 • Milo Coy jako Stan
 • Jack Black jako Dorosły Stan
 • Lee Eddy jako Mama
 • Bill Wise jako Tata
 • Natalie L’Amoreaux jako Vicky
 • Josh Wiggins jako Steve
 • Jessica Brynn Cohen jako Jana
 • Sam Chipman jako Greg
 • Danielle Guilbot jako Stephanie

Gdzie obejrzeć cały film Apollo 10 1 2: Kosmiczne dzieciństwo online

Film można obejrzeć na platformie VOD Netflix. Netflix to jedna z najpopularniejszych platform streamingowych na świecie, oferująca szeroki wybór filmów, seriali, dokumentów i programów telewizyjnych. Serwis ten działa na zasadzie subskrypcji, gdzie użytkownicy płacą miesięczną opłatę za dostęp do całej biblioteki treści. Netflix jest znany z produkcji własnych oryginalnych seriali i filmów, które zdobyły wiele nagród i cieszą się dużą popularnością. Platforma oferuje również personalizowane rekomendacje dla użytkowników, dostosowując się do ich preferencji i gustu filmowego.

Ciekawe informacje o „Apollo 10 1 2: Kosmiczne dzieciństwo”

 • Jack Black, który podkłada głos pod starszego Stana, ma osobiste powiązania z NASA i programem kosmicznym. Jego matka, Judith Love Cohen, pomogła w opracowaniu systemu kierowania awaryjnego, który ostatecznie pomógł w powrocie Apollo 13 na Ziemię, gdy była w ciąży z Jackiem.
 • Część zdjęć była robiona przed zielonym ekranem, a wszystko, czego postacie nie dotykały ani nie miały z tym interakcji, było animowane w postprodukcji. Część filmu, która była kręcona w czasie rzeczywistym, została animowana podczas postprodukcji przy użyciu techniki podobnej do rotoskopii użytej w filmach Linklatera “Życie świadome” (2001) i “Przez ciemne zwierciadło” (2006).
 • Richard Linklater planował stworzyć film w technologii live action, ale zdecydował się na styl animacji inspirowany sobotnimi porannymi kreskówkami ze względu na zabawną naturę animacji. Decyzja ta wywołała kontrowersje, ponieważ Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej odmówiła filmowi kwalifikacji do kategorii Film Animowany na 2023 rok na gali Nagród Akademii w lipcu 2022 roku. Po apelu ze strony twórców i protestach większości branży, decyzja została cofnięta na początku stycznia 2023 roku.
 • Przed startem Apollo 10½, Stan jest widziany czytający lipcowy numer Mad Magazine z 1969 roku. (Choć Apollo 10½ miało wystartować kilka tygodni przed Apollo 11 w dniu 16 lipca, to nie byłoby to anachronizmem, ponieważ daty okładkowe Mad Magazine były zazwyczaj o 2-3 miesiące późniejsze niż ich faktyczne wydanie, więc lipcowy numer mógł być na kioskach już w maju.)
 • Scenarzysta/reżyser Richard Linklater pierwotnie wpadł na pomysł filmu w 2004 roku.

Podsumowanie

Film “Apollo 10 1/2: Kosmiczne dzieciństwo” otrzymał różne oceny na różnych platformach. Na Filmwebie otrzymał ocenę 6,7, na IMDb 7,2, a na TMDb 7,1.

Opisując ogólnie ten film, można stwierdzić, że może się on spodobać osobom lubiącym animacje, filmy familijne oraz przygodowe. Film ten może przyciągnąć uwagę zarówno dzieci, jak i dorosłych, którzy cenią sobie lekką rozrywkę i przygodowe historie.

Jednakże dla osób oczekujących bardziej skomplikowanych fabuł lub głębszych przesłań, ten film może nie być odpowiedni. Osoby preferujące bardziej poważne kino mogą nie znaleźć w nim satysfakcjonującej treści.

Podsumowując, “Apollo 10 1/2: Kosmiczne dzieciństwo” to animowany film familijny i przygodowy, który może przyciągnąć uwagę szerokiego spektrum widzów, ale niekoniecznie zadowoli tych oczekujących bardziej złożonych treści.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo