Konto Premium

Anatomie d’une chute cały film

Konto Premium

Anatomie d’une chute – Fabuła filmu

Sandra, Samuel i ich niewidomy syn Daniel od roku zamieszkują w odległej górskiej okolicy. Ich spokojne życie zostaje jednak brutalnie przerwane, gdy pewnego dnia Samuel zostaje znaleziony martwy przed domem.

Śmierć męża stawia Sandrę w trudnej sytuacji, a także wywołuje pytania dotyczące okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Rozpoczyna się dochodzenie, które ma na celu wyjaśnienie podejrzanych okoliczności śmierci Samuela.

Po upływie roku od tragedii, Daniel, niewidomy syn Sandry i Samuela, staje się kluczowym świadkiem w procesie matki. To prawdziwa rozprawa, która ma na celu odkrycie prawdy dotyczącej relacji między jego rodzicami.

W trakcie procesu Daniel musi stawić czoła trudnym pytaniam i wspomnieniom związanych z ostatnimi chwilami życia ojca. Jego świadectwo może mieć ogromne znaczenie dla rozwiązania zagadki śmierci Samuela oraz dla zrozumienia tajemniczej historii między jego rodzicami.

“Anatomie d’une chute” to film pełen napięcia emocjonalnego i tajemnic, który ukazuje walkę o prawdę oraz próbę odkrycia skomplikowanych relacji rodzinnych.

Obsada aktorska w filmie „Anatomie d’une chute”

Aktorzy:

  • Sandra Hüller jako Sandra Voyter
  • Swann Arlaud jako Vincent Renzi
  • Milo Machado Graner jako Daniel
  • Antoine Reinartz jako Prokurator
  • Samuel Theis jako Samuel Maleski
  • Jehnny Beth jako Marge Berger
  • Saadia Bentaïeb jako Nour Boudaoud
  • Camille Rutherford jako Zoé Solidor
  • Anne Rotger jako Sędzia

Ciekawe informacje o „Anatomie d’une chute”

  • Po tym jak aktorka Jane Fonda ogłosiła, że reżyserka Justine Triet zdobyła Złotą Palmę na festiwalu w Cannes w maju 2023 roku za swój film, Triet wygłosiła swoje przemówienie i potem oddaliła się do pobliskich trybun na scenie, gdzie czekał reszta jej zespołu. Jednak zapomniała o swojej nagrodzie, zrolowanym certyfikacie, na podium. Fonda podniosła go i ruszyła za Triet, próbując przyciągnąć jej uwagę, aby jej go wręczyć. Ale reżyserka ją zignorowała, kontynuując przytulanie i gratulowanie swojemu zespołowi. Po kilku próbach Fonda się zirytowała i rzuciła certyfikatem w stronę Triet. Odbił się od niej i spadł na podłogę, ale ona tego nie zauważyła. Incydent został opisany przez kilka osób na Twitterze.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo