Konto Premium

Akademik cały film

Konto Premium

Akademik – opis fabuły

Reżyserski debiut cenionego operatora Romana Wasjanowa (“Bikiniarze”, “Akt natury”) to jeden z tych filmów, po oglądnięciu którego chce się wyć z bólu i bezsilności. Wyć do utraty sił! Jak w dramacie antycznym, nie bez powodu zachowane zostają w nim jedności miejsca, czasu i akcji. Tragedia rozgrywa się w ciągu zaledwie kilkudziesięciu godzin, a wydaje się tym straszniejsza, że punkt wyjścia jest nadzwyczaj beztroski.

Pięcioro przyjaźniących się ze sobą studentów mieszka w tym samym akademiku; poza nauką czas spędzają głównie na zabawie i flirtowaniu. Najdalej, jak to możliwe, odsuwają od siebie wejście w dorosłość. Przypadek sprawia, że jeden z nich staje się świadkiem śmierci innej studentki, w efekcie czego wszyscy zostają wciągnięci w aferę o podłożu kryminalnym. Ich wzajemne relacje zostają poddane najcięższej próbie; każdy też staje przed dylematem moralnym. Od tego jak postąpią – w zgodzie bądź wbrew sumieniu – będzie zależeć cała ich przyszłość.

Fabuła umieszczona została w czasach Związku Radzieckiego, lecz równie dobrze mogłaby to być, jak w filmach Jurija Bykowa (“Dureń”, “Stróż”), współczesna Rosja. A w zasadzie każde miejsce na mapie, w którym od uczciwości i przejrzystości ważniejsze są układy i znajomości. Najbardziej jednak przeraża wizja tego, do czego zdolny jest człowiek, by chronić siebie przed odpowiedzialnością za własne uczynki.

Obsada aktorska w filmie „Akademik”

Aktorzy:

  • Gennadiy Vyrypaev jako Zabela
  • Nikita Efremov jako Vanya
  • Marina Vasileva jako Sveta
  • Ilya Malanin jako Igor
  • Irina Starshenbaum jako Nellie
  • Yuliya Aug jako Botova
  • Aleksandr Kudrenko jako Renat
  • Alyona Mikhailova jako Kira
  • Evgeniy Serzin jako Gaponov

Gdzie obejrzeć cały film Akademik online

HBO Max: Film można obejrzeć na platformie streamingowej HBO Max. Jest to popularny serwis VOD, który oferuje szeroki wybór filmów, seriali, dokumentów i programów telewizyjnych. HBO Max jest dostępny w Stanach Zjednoczonych i oferuje oryginalne treści produkowane przez HBO, a także zawartość innych wytwórni filmowych i telewizyjnych. Serwis oferuje wysoką jakość transmisji wideo oraz możliwość oglądania treści offline. Dodatkowo, HBO Max oferuje funkcje personalizacji, takie jak rekomendacje na podstawie preferencji użytkownika.

Podsumowanie

Film “Akademik” otrzymał różne oceny na różnych platformach. Na Filmwebie zdobył ocenę 6,2, na IMDb 6,1, a na TMDb 6,9. Te różnice w ocenach mogą sugerować, że film ten jest dość kontrowersyjny i nie każdemu przypadnie do gustu.

Jako dramat, “Akademik” może przyciągnąć widzów, którzy lubią głębokie i emocjonalne historie. Film ten prawdopodobnie skupia się na trudnościach i wyzwaniach, z jakimi borykają się bohaterowie, co może zainteresować tych, którzy lubią filmy o ludzkich losach i ich wewnętrznych konfliktach.

Jednakże, dla osób oczekujących czegoś bardziej dynamicznego i akcji, “Akademik” może okazać się zbyt powolny i nudny. Jeśli preferujesz filmy z wartką fabułą i intensywnymi scenami akcji, ten film może Cię rozczarować.

Podsumowując, “Akademik” to dramat o różnych ocenach, który może przyciągnąć widzów zainteresowanych głębokimi historiami i emocjonalnymi konfliktami. Jednakże, dla tych, którzy preferują bardziej dynamiczne filmy, może okazać się niewystarczająco interesujący.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

kto-tu-jest-winny
Kto tu jest winny
chora-pamiec
Chora pamięć
zlodziejki
Złodziejki
bal-czterdziestu-jeden
Bal czterdziestu jeden

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo