Konto Premium

Akademia Dobra i Zła cały film

Konto Premium

Premiera filmu “Akademia Dobra i Zła” już za nami!

Paul Feig to jedyny reżyser filmu “Akademia Dobra i Zła”, który swoją premierę miał już 19 października 2022 roku. Oryginalny tytuł produkcji brzmi “The School for Good and Evil”. Ten niezwykły film, będący połączeniem dramatu, fantasy i akcji, powstał w Stanach Zjednoczonych.

Scenariusz do “Akademii Dobra i Zła” został napisany przez Soman Chainani oraz Davida Magee. To oni stworzyli fascynującą historię, która przenosi nas do magicznego świata pełnego tajemnic i przygód. Czas trwania filmu wynosi aż 146 minut, co daje nam mnóstwo czasu na zanurzenie się w tej niezwykłej opowieści.

Premiera “Akademii Dobra i Zła” była wyjątkowym wydarzeniem dla miłośników kina na całym świecie. Film ten z pewnością zapewni widzom niezapomniane emocje i wciągnie ich w świat pełen magii i niespodzianek.

Akademia Dobra i Zła – opis fabuły

Najlepsze przyjaciółki Sophie i Agatha dowiedzą się, jak powstają bajkowe legendy. Akademia Dobra i Zła to miejsce, w którym chłopcy i dziewczynki szkolą się, aby zostać bajkowymi bohaterami lub złoczyńcami. Aspirująca do roli księżniczki Sofia jest pewna, że zostanie wybrana do szkoły Dobra, gdzie będzie miała szansę pójść śladami Kopciuszka i Królewny Śnieżki. Z kolei gustująca w bardziej mrocznych klimatach i kotach Agatha, zdaje się być naturalną kandydatką do szkoły Zła. W wyniku pomyłki staje się zupełnie inaczej. Czy w wyniku tego zrządzenia losu dowiemy się, jakie tak naprawdę są nasze bohaterki? W tej emocjonującej i zabawnej opowieści przyjaźń dziewczynek zostaje poddana próbie, a kluczem do przetrwania jest przeżycie baśniowej przygody.

Obsada aktorska w filmie „Akademia Dobra i Zła”

Aktorzy:

 • Sophia Anne Caruso jako Sophie
 • Sofia Wylie jako Agatha
 • Charlize Theron jako Lady Lesso
 • Kerry Washington jako Profesor Dovey
 • Laurence Fishburne jako Dyrektor szkoły
 • Michelle Yeoh jako Profesor Anemone
 • Kit Young jako Rafal / Rhian
 • Earl Cave jako Hort
 • Jamie Flatters jako Tedros

Gdzie obejrzeć cały film Akademia Dobra i Zła online

Film można obejrzeć na platformie VOD Netflix. Netflix to jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych na świecie, oferujący szeroki wybór filmów, seriali, dokumentów i programów telewizyjnych. Serwis działa na zasadzie subskrypcji, gdzie użytkownicy płacą miesięczną opłatę za dostęp do treści. Netflix produkuje również własne oryginalne filmy i seriale, które zdobywają wiele nagród i cieszą się dużą popularnością. Serwis oferuje personalizowane rekomendacje na podstawie preferencji użytkowników oraz umożliwia oglądanie treści w wysokiej jakości i bez reklam.

Ciekawe informacje o „Akademia Dobra i Zła”

 • Soman Chainani, autor serii książek, na podstawie których powstał film, występuje w nim w roli jednego z nauczycieli ze Szkoły Zła.
 • Na podstawie książki “Szkoła Dobra i Zła” autorstwa Somana Chainaniego.
 • Od października 2022 roku niektóre kostiumy są wystawione w sklepie pop-up Netflix w The Grove w Los Angeles, CA.
 • Anadil ma białą pasemko we włosach. W serii książek Anadil ma białe włosy z powodu albinizmu.
 • Ścieżka dźwiękowa zawiera utwór “Brutal” Olivii Rodrigo. Olivia i gwiazda Sofia Wylie (Agatha) wcześniej wystąpiły razem w “High School Musical: The Musical: The Series” (2019).

Podsumowanie

Film “Akademia Dobra i Zła” otrzymał różne oceny na różnych platformach. Na Filmwebie zdobył ocenę 5,7, na IMDb 5,8, a na TMDb 7,1. Te różnice w ocenach mogą sugerować, że film ten jest kontrowersyjny i niekoniecznie przypadnie do gustu każdemu widzowi.

Jednakże, biorąc pod uwagę gatunki filmowe – dramat, fantasy i akcja – można przypuszczać, że “Akademia Dobra i Zła” może zainteresować osoby lubiące filmy pełne emocji, niesamowitych światów i dynamicznych scen akcji. Wszystkie te elementy są charakterystyczne dla tych gatunków filmowych.

Dla fanów dramatów, film może być interesujący ze względu na potencjalne głębokie emocje i konflikty między postaciami. Natomiast dla miłośników fantasy i akcji, “Akademia Dobra i Zła” może być atrakcyjny ze względu na możliwość odkrywania fantastycznego świata oraz oglądanie widowiskowych scen walki.

Jednakże, ze względu na różnice w ocenach, należy pamiętać, że nie każdemu ten film musi się spodobać. Osoby oczekujące konkretnej fabuły lub bardziej realistycznych produkcji mogą być rozczarowane. Ponadto, widzowie, którzy nie przepadają za dramatami, fantasy lub akcją, mogą nie znaleźć w tym filmie nic dla siebie.

Podsumowując, “Akademia Dobra i Zła” to film, który może przyciągnąć uwagę osób lubiących dramaty, fantasy i akcję. Jednakże, ze względu na różnice w ocenach, warto być świadomym, że nie jest to produkcja dla każdego.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo