Konto Premium

A jutro cały świat cały film

Konto Premium

Premiera filmu “A jutro cały świat” – dramat pełen emocji

Julia von Heinz to jedyna reżyserka filmu “A jutro cały świat”, który swoją premierę miał już 10 września 2020 roku. Oryginalny tytuł produkcji brzmi “Und morgen die ganze Welt”. Ten poruszający dramat został wyprodukowany w Niemczech i Francji, a jego scenariusz powstał dzięki pracy Julii von Heinz oraz Johna Questera.

Film opowiada historię, która rozgrywa się w przeszłości, przed dzisiejszą datą, czyli 14 lipca 2023 roku. Mimo to, warto przyjrzeć się tej produkcji bliżej, aby docenić jej walory artystyczne i przesłanie, które niesie ze sobą.

“A jutro cały świat” to film o gatunku dramatycznym, który wciąga widza w wir emocji i trudnych decyzji. Czas trwania tego dzieła sztuki wynosi 111 minut, podczas których zostajemy przeniesieni w świat bohaterów i ich niezwykłych losów.

Premiera filmu odbyła się już w 2020 roku, jednak warto przypomnieć sobie tę produkcję i docenić jej wartość artystyczną. “A jutro cały świat” to historia pełna napięcia, emocji i refleksji, która z pewnością poruszy widza i skłoni do głębszych przemyśleń.

A jutro cały świat

Luisa, 20-letnia studentka prawa z dobrej rodziny, postanawia przeciwstawić się skrajnej prawicy, która grozi zdobyciem władzy w Niemczech. Zaniepokojona narastającym ekstremizmem, dołącza do grupy antyfaszystów, aby walczyć o demokrację i równość.

Fabuła filmu “A jutro cały świat” jest częściowo inspirowana biografią reżyserki Julii von Heinz, która również w młodości była członkiem Antify. Przez pryzmat losów Luisy, widzowie mają okazję zobaczyć, jak młodzi ludzie angażują się w walkę polityczną i społeczną.

W trakcie filmu poznajemy różne wyzwania, z jakimi musi zmierzyć się Luisa. Spotyka się z niezrozumieniem ze strony rodziny i przyjaciół, którzy nie podzielają jej poglądów. Jednak młoda kobieta nie daje za wygraną i staje na czele aktywistów walczących przeciwko skrajnej prawicy.

Manifest przedstawionej na ekranie prawicowej partii nawiązuje do niemieckiej partii konserwatywnej Alternatywa dla Niemiec. Film ukazuje niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą wzrost popularności skrajnych ideologii i jak ważne jest, aby młodzi ludzie angażowali się w obronę demokracji i wartości humanistycznych.

“A jutro cały świat” to poruszający obraz, który skłania do refleksji nad współczesnymi wyzwaniami politycznymi i społecznymi. Przez historię Luisy widzowie mają okazję zobaczyć, jak jedna osoba może wpływać na zmiany w społeczeństwie i walczyć o lepszą przyszłość dla wszystkich.

Obsada aktorska w filmie „A jutro cały świat”

Aktorzy:

 • Mala Emde jako Luisa
 • Noah Saavedra jako Alfa
 • Tonio Schneider jako Lenor
 • Andreas Lust jako Dietmar
 • Lee Huang jako Członek załogi Alpha
 • Frieda Knabe jako Fritzi
 • Robert Besta jako Niemann
 • Frederik Bott jako Student
 • Matthias Schendel jako Szef operacji

Gdzie obejrzeć cały film A jutro cały świat online

Film można obejrzeć na platformie VOD Netflix. Netflix to jedna z najpopularniejszych platform streamingowych na świecie, oferująca szeroki wybór filmów, seriali i programów telewizyjnych. Serwis ten działa w ponad 190 krajach i ma ponad 200 milionów subskrybentów. Netflix jest znany z produkcji własnych oryginalnych treści, takich jak “Stranger Things”, “The Crown” czy “House of Cards”. Platforma oferuje również możliwość oglądania filmów i seriali w różnych językach oraz dostosowanie jakości strumieniowania do indywidualnych preferencji użytkownika.

Ciekawe informacje o „A jutro cały świat”

 • Kiedy ojciec Luisy (Michael Wittenborn) mówi “ci poniżej 30 roku życia, którzy nie są z lewej strony, nie mają serca. Ci powyżej 30 roku życia, którzy wciąż są z lewej strony, nie mają mózgu”, jest to bezpośrednie odniesienie do filmu “Edukatorzy” (2004) z 2004 roku.
 • Oficjalne zgłoszenie Niemiec do kategorii “Najlepszy Film Międzynarodowy” na 93. ceremonię wręczenia Oscarów w 2021 roku, ale nie zostało nominowane.
 • Piosenka “Wenn die Nacht am tiefsten ist, ist der Tag am nächsten” zespołu Neonschwarz, będąca częścią ścieżki dźwiękowej filmu, jest interpretacją utworu o tej samej nazwie z 1975 roku autorstwa słynnego zespołu punk rockowego Ton Steine Scherben, znanego z wysoko politycznych i emocjonalnych tekstów wokalisty Rio Reisera. Stali się oni muzycznym głosem nowych ruchów lewicowych, takich jak ruch squatterski, w tamtym czasie w Niemczech i szczególnie w ich rodzinnym mieście Zachodnim Berlinie.
 • Reżyserka Julia von Heinz była sama członkiem Antify podczas studiów prawniczych w Bonn.
 • Tytuł filmu został zaczerpnięty z linii “Heute gehört uns Deutschland, und morgen die ganze Welt” (“Dzisiaj Niemcy należą do nas, jutro cały świat”) z narodowo-socjalistycznego hymnu propagandowego “Es zittern die morschen Knochen”.

Podsumowanie

Film “A jutro cały świat” otrzymał różne oceny na stronach Filmweb i TMDb. Na Filmwebie otrzymał ocenę 5,0, natomiast na TMDb ocenę 6. Jest to dramat, który może przyciągnąć uwagę pewnej grupy widzów, ale niekoniecznie wszystkich.

Dla osób, które lubią filmy o głębokim przekazie emocjonalnym i skomplikowanych relacjach międzyludzkich, “A jutro cały świat” może być interesującym wyborem. Film ten prawdopodobnie porusza ważne tematy społeczne lub osobiste, które mogą wzbudzić refleksję i dyskusję.

Jednakże, dla widzów preferujących lekkie i rozrywkowe produkcje, “A jutro cały świat” może okazać się zbyt poważny i trudny do zrozumienia. Może nie dostarczyć im oczekiwanej rozrywki i emocji.

Podsumowując, film “A jutro cały świat” może przyciągnąć uwagę osób poszukujących głębszych treści i emocjonalnych doznań. Jednakże, dla tych, którzy preferują lżejsze produkcje, może okazać się zbyt poważny i trudny do przyswojenia.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo