Konto Premium

90 minut do śmierci cały film

Konto Premium

90 minut do śmierci – premiera już za nami!

Dzisiejsza data to 18 lipiec 2023, ale już w grudniu 2021 roku mieliśmy okazję zobaczyć film o niezwykłej fabule i akcji na najwyższym poziomie. “90 minut do śmierci”, w oryginalnym tytule “Castle Falls”, to produkcja reżyserowana przez znanego aktora Dolpha Lundgrena.

Film ten wpisuje się w gatunek akcji, który z pewnością dostarczy widzom niezapomnianych emocji i adrenaliny. Cała historia rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych, gdzie główny bohater musi stawić czoła niebezpiecznym przeciwnikom i uratować życie wielu niewinnych osób.

Scenariusz filmu został napisany przez Andrew Knauera, który zapewnił, że historia jest pełna zwrotów akcji i nieprzewidywalnych momentów. Czas trwania filmu wynosi 89 minut, co oznacza, że widzowie będą mieli okazję przeżyć intensywne emocje przez cały ten czas.

Premiera “90 minut do śmierci” odbyła się już 3 grudnia 2021 roku, jednak warto przypomnieć sobie o tym filmie i docenić talent reżyserski Dolpha Lundgrena oraz całą ekipę za stworzenie tak dynamicznej produkcji.

90 minut do śmierci

Pracujący w więzieniu strażnik odkrywa, że jeden ze skazańców ukrył w opuszczonym szpitalu Castle Heights 3 miliony dolarów. Mężczyzna postanawia zdobyć te pieniądze za wszelką cenę, aby pokryć leczenie swojej ciężko chorej córki. Niestety zostało mało czasu. Budynek szpitala ma zostać zrównany z ziemią za 90 minut a na placu budowy przebywa znający sztuki walki pracownik ekipy rozbiórkowej oraz gangsterzy roszczący sobie prawo do łupu. Kto ostatecznie zdobędzie ukryte pieniądze?

W filmie “90 minut do śmierci” śledzimy historię strażnika więziennego, który desperacko próbuje zdobyć 3 miliony dolarów ukrytych w opuszczonym szpitalu Castle Heights. Jego motywacją jest potrzeba pokrycia kosztów leczenia dla swojej ciężko chorej córki.

Niestety, sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy okazuje się, że budynek szpitala ma zostać zrównany z ziemią za 90 minut. Na placu budowy pojawia się ekipa rozbiórkowa, której członkiem jest znający sztuki walki pracownik. Jednak nie tylko on jest zainteresowany ukrytymi pieniędzmi.

Do akcji wkraczają również gangsterzy, którzy roszczą sobie prawo do łupu. Walka o pieniądze staje się coraz bardziej zacięta, a strażnik więzienny musi zmierzyć się zarówno z ekipą rozbiórkową, jak i gangsterami.

Czy strażnik będzie w stanie zdobyć ukryte pieniądze i uratować swoją córkę? Czy może zostanie pokonany przez konkurencję? “90 minut do śmierci” to pełna akcji i napięcia historia o wyścigu z czasem i walki o przetrwanie.

Obsada aktorska w filmie „90 minut do śmierci”

Aktorzy:

 • Scott Adkins jako Mike
 • Dolph Lundgren jako Shea
 • Robert Berlin jako Damian Glass
 • Kevin Wayne jako James
 • Evan Elise Owens jako Policjantka
 • Kim DeLonghi jako Kat
 • Hassel Kromer jako Robotnik budowlany
 • Billy Culbertson jako Więzień / Mężczyzna z rozwaloną wargą
 • Ethan Melisano jako Wojownik MMA

Ciekawe informacje o „90 minut do śmierci”

 • Film przedstawia Idę Sigrid Lundgren jako Emily, córkę Richarda Ericsona (grana przez Dolpha Lundgrena). W rzeczywistości Ida jest również córką Dolpha Lundgrena. Ida Sigrid Lundgren urodziła się w 1996 roku w Sztokholmie.
 • Szpital, który miał zostać zburzony (nazywany “Castle Falls” w filmie), był “odtworzony” przez dawny, nieużywany już od dłuższego czasu budynek Carraway Methodist Medical Center w Birmingham, Alabama. Szpital Carraway został otwarty na początku XX wieku jako oddzielne miejsce dla osób o różnym kolorze skóry; desegregacja nastąpiła pod koniec lat 60. Duża gwiazda na dachu, pierwotnie dekoracja świąteczna, ale ostatecznie pozostawiona na budynku przez cały rok, stała się charakterystycznym punktem orientacyjnym dla Birmingham; gwiazda jest widoczna na niektórych ujęciach w tym filmie. Na początku XXI wieku szpital popadł w trudności finansowe; zamknięto go w 2008 roku, a budynek nadal był nieużywany podczas kręcenia tego filmu w 2020 i 2021 roku, chociaż pod koniec 2021 roku korporacja nieruchomości ogłosiła plany jego renowacji na mieszane użytkowanie o nazwie “The Star Uptown”, nawiązując do najbardziej rozpoznawalnej cechy budynku.
 • Zdjęcia trwały pół dnia (18 marca 2020 roku), kiedy to zostały przerwane przez departament zdrowia publicznego w Birmingham, Alabama z powodu wprowadzonych przez koronawirusa ograniczeń. Filmowanie wznowiono 28 października 2020 roku na 17 dni zdjęciowych.
 • Firma budowlana odpowiedzialna za rozbiórkę nosi nazwę Lundgren Construction Services LLC, posiada również odpowiadającą stronę internetową. Jest to nawiązanie do Dolpha Lundgrena, który był również producentem tego filmu.
 • Graffiti znajdujące się na i wokół szpitala w filmie jest autentyczne, a niektóre z nich odnoszą się nawet do lokalnych gangów z Birmingham w Alabamie.

Podsumowanie

Film “90 minut do śmierci” otrzymał różne oceny na popularnych stronach takich jak Filmweb, IMDb i TMDb. Na Filmwebie otrzymał ocenę 4,9, na IMDb 5,3, a na TMDb 6,4.

Na podstawie tych ocen można stwierdzić, że film może się spodobać osobom lubiącym filmy akcji. Pomimo niezbyt wysokich ocen, film może przyciągnąć widzów zainteresowanych dynamicznymi scenami i napięciem. Jednak dla osób oczekujących głębszej fabuły i rozbudowanych postaci, film ten może okazać się rozczarowaniem.

Warto również zauważyć, że różnice w ocenach sugerują, że opinie na temat tego filmu są podzielone. Dlatego trudno jednoznacznie określić, dla kogo ten film będzie odpowiedni. Jednak jeśli jesteś fanem gatunku akcji i lubisz oglądać filmy pełne adrenaliny i nieprzewidywalnych zwrotów akcji, to “90 minut do śmierci” może być dla Ciebie interesującym wyborem.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

operacja-varsity-blues-rekrutacyjny-skandal
Operacja Varsity Blues: Rekrutacyjny skandal
operacja-varsity-blues-rekrutacyjny-skandal
Operacja Varsity Blues: Rekrutacyjny skandal
przetrwac-do-switu
Przetrwać do świtu
przetrwac-do-switu
Przetrwać do świtu

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo