Konto Premium

14 szczytów: Nie ma rzeczy niemożliwych cały film

Konto Premium

14 szczytów: Nie ma rzeczy niemożliwych

“14 szczytów: Nie ma rzeczy niemożliwych” to opowieść o nierozerwalnej więzi Nepalu ze wspinaczką wysokogórską. Narratorem filmu jest Nirmal “Nimsdai” Purja – nieustraszony nepalski wspinacz, który podejmuje pozornie niemożliwe wyzwanie, aby zdobyć wszystkie 14 ośmiotysięczników świata w ciągu siedmiu miesięcy i pobić poprzedni siedmioletni rekord.

Razem z ekipą doświadczonych Szerpów, Nimsdai wchodzi na Mount Everest, K2 i inne szczyty, stawiając czoła ekstremalnym warunkom pogodowym i decyzjom na wagę życia lub śmierci. Ich wyprawy są pełne niebezpieczeństw i trudności, jednak wspinacze nie poddają się i dążą do osiągnięcia swojego celu.

Jednak oprócz fizycznych wyzwań, bohaterowie muszą również zmierzyć się z emocjonalnym ciężarem choroby pozostawionej w domu matki. To dodatkowe obciążenie sprawia, że ich podróż staje się jeszcze bardziej trudna i wymagająca.

“14 szczytów” to ekscytująca i pełna akcji opowieść o odwadze, wytrwałości i przekraczaniu granic ludzkiej wytrzymałości. Film ukazuje nie tylko piękno górskich krajobrazów, ale także pokazuje, jak silna może być więź między ludźmi i jak wiele można osiągnąć, gdy się nie poddajemy.

Gdzie obejrzeć cały film 14 szczytów: Nie ma rzeczy niemożliwych online

Film można obejrzeć na platformie VOD Netflix. Netflix to jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych na świecie, oferujący szeroki wybór filmów, seriali, dokumentów i programów telewizyjnych. Serwis ten działa w ponad 190 krajach i ma ponad 200 milionów subskrybentów. Netflix jest znany z produkcji własnych oryginalnych treści, takich jak “Stranger Things”, “The Crown” czy “House of Cards”. Serwis oferuje również personalizowane rekomendacje dla użytkowników, a także możliwość pobierania treści offline.

Ciekawe informacje o „14 szczytów: Nie ma rzeczy niemożliwych”

  • Podczas projektu Purja był wspierany przez rotujący zespół nepalskich wspinaczy, kilku z nich jest przedstawionych w filmie, w tym Mingma David Sherpa, Geljen Sherpa, Lakpa Dendi Sherpa i Gesman Tamang, jednak tylko Purja zdobył szczyt wszystkich 14 ośmiotysięczników podczas trwania filmu.
  • Kiedy zdobył pierwszy szczyt, Annapurnę I 23 kwietnia 2019 roku, Purja miał tylko 15 procent potrzebnych funduszy, a większość z nich pochodziła z refinansowania jego własnego domu w Wielkiej Brytanii.
  • Purja zdecydował się używać tlenu powyżej 7500 m n.p.m. w ramach Projektu Możliwego na podstawie wcześniejszych doświadczeń. Kiedy nie miał ze sobą tlenu podczas wcześniejszych wspinaczek na ośmiotysięczniki, nie był w stanie ratować życia chorym wspinaczom.
  • Pierwszą osobą, która zdobyła wszystkie 14 ośmiotysięczniki, był włoski wspinacz Reinhold Messner, który zajęło mu 16 lat między 1970 a 1986 rokiem i udało mu się to osiągnąć bez użycia dodatkowego tlenu.
  • Messner pojawia się kilka razy w filmie, opowiadając o ośmiotysięcznikach i tym, czego Purja próbował dokonać; Purja spotkał Messnera po złym upadku na Nanga Parbat, ale Messner zachęcił go do kontynuowania, Purja wspomina: “Spojrzał mi w oczy i powiedział: ‘Możesz to zrobić’. Powiedział mi to prosto w twarz, a nawet nie widział mojej wspinaczki. Kiedy on zdobywał ośmiotysięczniki, cała społeczność alpinistyczna była przeciwko niemu, ale udowodnił swoją koncepcję. Zrobił to, gdy świat nie widział jego wizji”.

Podsumowanie

Film “14 szczytów: Nie ma rzeczy niemożliwych” otrzymał różne oceny na popularnych platformach filmowych. Na Filmwebie zdobył ocenę 7,2, na IMDb 7,7, a na TMDb 7,4.

Ten dokumentalny film może przypaść do gustu osobom, które interesują się sportami ekstremalnymi, wyzwaniami i osiąganiem niemożliwego. Widzowie, którzy cenią sobie historie o pokonywaniu własnych ograniczeń i dążeniu do celu, mogą znaleźć w nim inspirację i motywację.

Jednakże, dla osób oczekujących dynamicznej akcji i wciągającej fabuły, ten film może okazać się nieco monotonny. Brak informacji na temat fabuły utrudnia dokładne określenie, czy film ten jest odpowiedni dla wszystkich widzów.

Podsumowując, “14 szczytów: Nie ma rzeczy niemożliwych” to dokumentalny film, który może przyciągnąć uwagę osób zainteresowanych sportami ekstremalnymi i motywacją do osiągania celów. Jednakże, dla widzów oczekujących dynamicznej akcji i wciągającej fabuły może nie być to najlepszy wybór.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo